Wiosna to czas podsumowań osiągnięć dydaktycznych szkół. Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego zajmują wysokie miejsca w konkursach międzyszkolnych, regionalnych , wojewódzkich i ogólnopolskich.

Oto najlepsi z Gimnazjum nr 1:

Maciej Wiśniewski, Franciszek Szarwacki – laureaci a Adrian Brzuzy – finalista Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W konkursie wzięło udział ponad dwustu uczniów ze szkół z całej Polski.

Karolina Biernacka – laureatka, Klaudia Jadczak – finalistka Konkursu Polonistycznego organizowanego przez MSCDN na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Karolina jest jedyną ostrołęczanką, która w tym roku szkolnym zdobyła ten zaszczytny tytuł w tak prestiżowym konkursie. Rywalizacja była bardzo duża, bo do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 213 uczniów z województwa mazowieckiego a Karolina była jedną z 69 laureatów.

 

Franciszek Szarwacki – laureat, 1 z 45 laureatów tegorocznej edycji Konkursu Matematycznego organizowanego przez MSCDN na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty- jedyny w Ostrołęce laureat tego konkursu w tym roku szkolnym. Warto również przypomnieć, że Franek jest laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów za rok 2012/2013

 

 

Piotr Wójcik – laureat I stopnia, Michał Perłakowski i Damian Dobkowski – laureaci III stopnia, Jędrzej Zalewski i Wiktor Rostkowski – laureaci IV stopnia, Bartłomiej Suchecki laureat V stopnia ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Oxford”

Uczestnicy takich konkursów muszą wykazać się rozległą wiedzą oraz zdolnościami, które umożliwiają im zaprezentowanie umiejętności twórczego myślenia w rozwiązywaniu zadań problemowych.

Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów.

 

OsiagnieciaDydaktyczne20132014

Informacja dotycząca podręczników do I klasy gimnazjum

 

Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce informuje wszystkich rodziców i uczniów - kandydatów do klas pierwszych, że od 1 września 2015 roku wszyscy uczniowie klas pierwszych będą korzystać z bezpłatnych podręczników.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce serdecznie zapraszają Rodziców na spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską o tematyce:

Nowe sposoby szybkiej i skutecznej reakcji placówek oświatowych na współczesne zagrożenia - cyberprzemoc, sponsoring, zbyt wczesne rozpoczynanie życia seksualnego, grooming. Procedura "Niebieskiej Karty".

 

Spotkanie odbędzie się z 27 marca 2014r. o godz. 17:00 w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce (sala gimnastyczna).

Będą też Państwo mieli okazję nabyć książkę Pani Anny Marii Wesołowskiej pt. "Bezpieczeństwo młodzieży. Poradnik prawny" oraz porozmawiać z autorką i uzyskać autograf.

 

AMW

UWAGA SZÓSTOKLASIŚCI!!!

 

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół gimnazjalnych!

Zapraszamy do naszej placówki.

Gimnazjum nr 1 czeka na Ciebie!

 

OFERUJEMY:   

  • naukę na jedną zmianę
  • nowoczesne obiekty sportowe
  • naukę czterech języków obcych (j. angielski, j. niemiecki, j. francuski, j. hiszpański)
  • dużą ilość zajęć dodatkowych
  • możliwość pracy w Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Klubie Ligi Ochrony Przyrody, Szkolnym Klubie Caritas i innych
  • udział w międzynarodowym projekcie „Comenius”
  • smaczne obiady w szkolnej stołówce
  • opiekę medyczną pielęgniarki szkolnej

 

ZAPRASZAMY!

 

Kartę zgłoszenia lub wniosek należy przynieść do sekretariatu szkoły w terminie 03-30 kwietnia 2014r.

 

szczegóły rekrutacji dotyczącej roku szkolnego 2014/2015

 

Karta zgłoszenia (dla uczniów z obwodu naszej szkoły)

Wniosek (dla uczniów spoza rejonu naszej szkoły)

Wspomnienia o Janie Pawle II z okazji 10. rocznicy śmierci

9 kwietnia 2015 roku w naszej szkole z okazji 10. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II odbyła się uroczystość poświęcona naszemu wielkiemu rodakowi. Młodzież pod kierunkiem katechetów: Piotra Romanowskiego i Małgorzaty Dreas przygotowała spektakl pt.„ Kawiarniane wspomnienia”. Przy dźwiękach nastrojowej muzyki można było posłuchać wspomnień o ukochanym przez młodzież Janie Pawle II. W teatralnej kawiarence wspominaliśmy Jana Pawła II, jego nauczanie pełne wiary, nadziei i miłości. Był to także czas pełen humoru, bo takie było życie naszego papieża. „ Gościliśmy” przyjaciół Jana Pawła II : Panią Halinę, z którą Karol grywał w szkolnym teatrze, Panią Annę, która jako studentka uczestniczyła w wyprawach turystycznych organizowanych przez ks. Wojtyłę oraz Pana Józefa z Wadowic.

                Jan Paweł II bardzo kochał młodzież i zawsze, gdziekolwiek udawał się z pielgrzymką, zwracał się do młodych ludzi. Hasłem przewodnim naszego przedstawienia były słowa skierowane przez św. Jana Pawła w 1987 r. na Westerplatte do młodzieży, które pomimo upływu lat nadal są aktualne:
„Musicie od siebie wymagać….”

                Dziękujemy Panu Mateuszowi Kruczykowi za przygotowanie chóru szkolnego oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji uroczystości. Przede wszystkim naszej wspaniałej młodzieży, która zaangażowała się w to ważne przedsięwzięcie.

20150409 113404 1024x614

Międzyszkolny konkurs Języka Niemieckiego

 

31 marca 2015 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny konkurs Języka Niemieckiego „Deutschprüfung- das ist einfach” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Konkurs skierowany był do wszystkich chętnych uczniów klas II ostrołęckich gimnazjów. W konkursie wzięło udział 18 uczniów.

Konkurs odbywał się jednoetapowo, a jego celem obok propagowania języka niemieckiego było przybliżenie uczniom procedur i formy egzaminu gimnazjalnego z języka niemieckiego, jak również motywowanie ich do wyboru języka niemieckiego na egzaminie gimnazjalnym.

I. Izabela Grzyb – STO

II. Artur Zakrzewski – Gimnazjum nr 1

III Łukasz Kurowski – Gimnazjum nr 1

 

IMG 4804 1024x683