sasghnj

Uczniowie Gimnazjum nr 1 współtworzyli w ostrołęckim Muzeum Kultury Kurpiowskiej uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Dnia 11. listopada 2015r. śpiewali oni pieśni patriotyczne w ramach IX Wspólnego Śpiewania Patriotycznego
pt. „Nie masz pana nad ułana”, które nawiązuje do 95 rocznicy bitwy pod Zasławiem, od której 5 Pułk Ułanów Zasławskich wziął swoją nazwę. W repertuarze koncertu znalazły się znane i chętnie śpiewane pieśni i piosenki nawiązujące do okresu walk o odzyskanie przez Polskę niepodległości, m.in. „Pierwsza Brygada”, „O mój rozmarynie”, „Więc pijmy wino”, „Piosnka o Belinie”, „Hej! Hej ułani!”, „Czerwone maki”, „Warszawskie dzieci”.

Wystąpili: Natalia Sadocha (IIIb), Natalia Prusińska (IIId), Alicja Kaczyńska (IIIf), Wiktoria Dziedzicka (IIIf), Maja Pliszka (IIh), Maria Zyśk (Ig), Karolina Czarnecka (Ij), Julia Dąbrowska (Ij), Izabela Duszak (Ij), Michał Piliszek (Ij).

Gratulujemy Naszym gimnazjalistom wspaniałej postawy!

POGOTOWIE KOLEŻEŃSKIE

asdas

W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu przez cały rok szkolny w naszym Gimnazjum organizowana jest akcja pt. „Pogotowie koleżeńskie”. W każdy poniedziałek w gabinecie pedagoga szkolnego (s.122) w godzinach 14:35 – 15:20 pod kierunkiem Pani Izabeli Edyty Dąbrowskiej zdolni uczniowie pomagają w zrozumieniu materiału i odrabianiu lekcji uczniom mającym trudności w nauce. Aktualnie współpraca w tym zakresie realizowana jest pomiędzy uczniami oddziałów Ie i If.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych uczniów do współpracy!

 Izabela Edyta Dąbrowska

pedagog szkolny opiekun SzKW

Poszukujemy osób chętnych do pomocy i udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności. Akcja odbędzie się w dniach 4-6 grudnia 2015 roku. Zainteresowanych uczniów zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 10 listopada o godzinie 11.00 (stołówka szkolna).

Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce.

IMG 0054

Z radością informujemy, że (zgodnie z obietnicą złożoną 14 października podczas akcji #KusyChallenge) rzuciliśmy wyzwania trzem instytucjom z Ostrołęki. Uczniowie naszego gimnazjum zanieśli do Urzędu Miasta, Radia OKO oraz Zespołu Szkół nr 5 listy, w których wezwali adresatów do zorganizowania imprezy propagującej ruch wśród uczniów oraz pracowników danej instytucji. 

Cieszymy się, że duch sportu został zaszczepiony w kolejnych ostrołęckich instytucjach. Liczymy, że one również zaproszą kolejnych ostrołęczan do zapoczątkowanej przez nas zabawy.