UWAGA!

Rozpoczyna się rejestracja wniosków stypendialnych na dedykowanym systemie "Mazowsze - stypendia dla uczniów" w dniach od 22 października 2015 r. do 30 października 2015 r. Czas naboru będzie trwał 7 dni roboczych. Serdecznie proszę o kontakt celem ustalenia dokładnego terminu rejestrowania się.

 

UWAGA!

Rusza "Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych" na rok szkolny 2015/2016

Regulamin programu i wszystkie dokumenty znajdują się na stronie:

www.oeiizk.waw.pl/stypendia

http://www.mazovia.pl/

logotyp

sgvs
Doradztwo zawodowe

W dniach 15-16.10.2015r. w Gimnazjum nr 1 odbyły się spotkania uczniów oddziałów III z doradcą zawodowym z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przy OHP w Ostrołęce. Celem zajęć było rozpoznanie i wstępne przygotowanie młodzieży do trafnego wyboru drogi dalszego kształcenia oraz zawodu.

Koordynatorzy spotkania:
mgr Danuta Srebrna
dr Izabela E. Dąbrowska

Zajęcia profilaktyczne2015 10 16 09.30.58 640x480

W roku szkolnym 2015/2016 w Gimnazjum nr 1 prowadzone są dla uczniów oddziałów I zajęcia profilaktyczne na temat uwarunkowań zażywania substancji psychoaktywnych przez młodego człowieka. W tym zakresie poruszana jest również w ramach realizowanego przez Policję programu profilaktycznego problematyka odpowiedzialności prawnej nieletnich, tj. szeroko rozumianej odpowiedzialności młodzieży za popełniane czyny oraz te związane z demoralizacją. Spotkania realizują: Pani asp. Bożena Piersa  z Zespołu ds. Nieletnich Patologii KMP w Ostrołęce oraz Pani psycholog mgr Beata Drabot  z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ostrołęce.

Koordynatorzy spotkań:
mgr Danuta Srebrna
dr Izabela E. Dąbrowska

W piątkowe popołudnie odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Uczestniczyli w niej pedagodzy pracujący w Gimnazjum nr 1 wraz z emerytowanymi nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi szkoły. Zebrani obejrzeli czść artystyczną przygotowaną przez uczniów, wysłuchali płynących z serca życzeń i piosenek wykonywanych przez chór szkolny. Było nastrojowo, melancholijnie i wzruszająco. Nie zabrakło też elementów humorystycznych.

W tym dniu szczególnie zasłużeni nauczyciele odebrali z rąk dyrektora szkoły podziękowania oraz nagrody.

Uczniowie klas pierwszych zostali dziś uroczyściePA157224 1024x683 640x427 przyjęci w poczet społeczności szkolnej Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce. Podczas apelu przewodniczący każdej z klas złożył ślubowanie i tym samym reprezentowani przez niego koledzy i koleżanki stali się pełnoprawnymi gimnazjalistami. Podczas środowej imprezy #KusyChallenge udowodnili nam, że są godni być adeptami szkoły, której patronem jest wybitny lekkoatleta i mistrz olimpijski - Janusz Kusociński.

 

Witamy młodszych kolegów i życzymy im powodzenia w zmaganiach z nauką.

Zdjęcia z uroczystości znajdują się w galerii.

#KusyChallenge - rzuciliśmy wyzwanie mieszkańcom Ostrołęki!

Patronem naszej szkoły jest wybitny lekkoatleta, dla którego sport nie był tylko hobby. Janusz Kusociński udowodnił, że ruch jest też świetnym treningiem woli, który kształtuje charakter i pozwala człowiekowi pokonywać własne słabości oraz ograniczenia. Posiadanie takiego patrona zobowiązuje nas do podejmowania nowych wyzwań, dzięki którym wzbogacamy siebie.100_9761_1024x682.jpg

Środowe przedpołudnie 14 października 2015 roku spędziliśmy uprawiając sport, by udowodnić mieszkańcom miasta, że ruch jest potrzebny i może sprawiać wiele radości. Społeczność uczniowska, nauczyciele osoby zaprzyjaźnione ze szkołą oraz uczestnicy międzynarodowego projektu Erasmus + wzięli udział w grach i zabawach sportowych oraz kibicowali uczniom Gimnazjum nr 1 podczas meczu klas piłkarskich. W ten sposób propagowaliśmy ideę ruchu, który jest niezwykle ważny dla zdrowia. W wolnej chwili można było również obejrzeć prezentacje o tematyce prozdrowotnej, których autorami byli tegoroczni adepci naszej szkoły. Na zakończenie imprezy wszyscy jej uczestnicy zatańczyli wspólnie zumbę.

Na tym jednak nie zakończyło się nasze działanie, którego głównym celem było zachęcenie innych do podjęcia wyzwania i wysiłku pracy nad sobą. Dlatego, jako spadkobiercy spuścizny naszego patrona, zachęcamy do aktywności fizycznej inne szkoły oraz instytucje. Na wzór popularnego w ubiegłym roku ice bucket challenge rzucamy symboliczną rękawicę i wzywamy wszystkich do propagowania sportowego stylu życia. Podjęcie naszego wyzwania przyniesie same korzyści i zapewni dobrą zabawę.

Mamy nadzieję, że trzy szkoły, wytypowane przez nas do podjęcia tego wyzwania, przyłączą się do zapoczątkowanej przez nas akcji i udowodnią ostrołęczanom, że warto żyć zdrowo. Nagrodą za podjęcie wyzwania będzie możliwość wytypowania kolejnych szkół bądź instytucji do udziału w #kusychallenge. Mamy nadzieję, że idee sportu pozwolą się zjednoczyć wszystkim ostrołęczanom we wspólnej zabawie.