kusychallenge

Ze względów organizacyjnych został odwołany Marsz Pieszy i Rajd Rowerowy w dn. 14.10.2015 r. (Rajd odbędzie się w innym terminie).
Pozostałe atrakcje przewidziane w programie imprezy zostają bez zmian.
Cała impreza odbędzie się na obiektach Orlika i parkingach szkolnych.
9:45 - zbiórka uczniów na placu przed szkołą
9:50 - powitanie uczniów
10:00-10:40 - konkurencje sportowe plus mecz
10:45 - 11:20 - prezentacje klas pierwszych
11:30 - ZUMBA
12:00 - zakończenie imprezy
 
Zapraszamy do udziału w #KusyChallenge
 

Społeczność uczniowska Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w czwartek 1 października 2015 roku wybrała nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 556 uczniów. Decyzją większości głosujących wygrała Karolina Broniek z klasy III f zdobywając 33% głosów.

Kolejne miejsca zajęli: Natalia Sadocha z III b, Cezary Ziarkiewicz z III a, Arkadiusz Auguściak z II i oraz Bartosz Śnieciński z II i.

Kontrkandydaci Karoliny Broniek nie mogą się czuć przegranymi, gdyż będą wspólnie z nią kierować Samorządem Uczniowskim. 

Nowej przewodniczącej gratulujemy wygranej i życzymy sukcesów w działaniach na rzecz szkoły.

 

29 września w hali sportowo-widowiskowej im. A. Gołasia odbyło się spotkanie z wielokrotnym reprezentantem Polski  w piłce siatkowej. Marcin Prus jest "ambasadorem" młodzieżowej piłki siatkowej w kraju. Odwiedzając młodzież w różnych miastach Polski promuje kulturę fizyczną i ruch, popiera ogólnopolską akcję "stop zwolnieniom z wf".SDC14281 1024x768

W spotkaniu z M. Prusem uczestniczyło ponad 300 uczniów ostrołęckich szkół podstawowych oraz my - siatkarze z Gimnazjum nr 1 im. J. Kusocińskiego. Wysłuchaliśmy prelekcji na temat wpływu aktywności fizycznej na rozwój młodych ludzi oraz dążenia do realizacji marzeń sportowych. Gość opowiedział także o drodze swojej kariery i zaprezentował pokaz multimedialny poświęcony zdobyciu przez polską reprezentację tytułu Mistrzów Świata w piłce siatkowej w 2014 roku. Spotkanie zakończyła lekcja  pokazowa, w której wzięli udział uczniowie szkół podstawowych.

 

Organizatorami spotkania z M. Prusem byli: Gimnazjum nr 1 i MZOSTiIT.  Całe przedsięwzięcie zrealizowano w ramach programu Szkolnych Ośrodków Siatkarskich, w którym jest też nasza szkoła.

Podczas warsztatów, w których uczestniczyliśmy w ramach "Qpiszewiady", pan Jerzy Szukalski przekonywał nas, że każdy może pięknie wygłaszać teksty. Nasz gość dowiódł, że tajemnica mistrzowskiej recytacji tkwi w zrozumieniu nie tylko samego tekstu, ale także sytuacji lirycznej. Przekonał nas również, że wygłaszanie tekstu nie jest oparte wyłącznie na naśladownictwie. Co zrobić zatem, aby pięknie wygłosić tekst? Najpierw trzeba poczuć go sercem i pojąć umysłem, aby później móc wyrecytować. 

Z podziwem i uznaniem wysłuchaliśmy recytacji m.in.: "Dziewczyny" B. Leśmiana oraz "Inwokacji" A, Mickiewicza. Zgodnie stwierdziliśmy, że charyzma i pasja są kluczem do sukcesu pana Jerzego Szukalskiego, który wyznał nam, iż poezja stanowi istotną część jego duszy i umysłu. 

Spotkanie to ujawniło, że jest wielu gimnazjalistów zainteresowanych poezją. To przeczy słowom Wisławy Szymborskiej, która napisała: "Niektórzy lubią poezję".

 

W spotkaniu z panem Jerzym Szukalskim (oraz wielu innych działaniach zorganizowanych w ramach "Qpiszewiady") uczestniczyliśmy dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce. 

24 września 2015 roku w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce odbywa się część testowa zawodów pierwszego stopnia XI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Swoją wiedzę z zakresu królowej nauk sprawdzają uczniowie klas II i III. Test składa się z 15 zadań zamkniętych. Rozwiązanie testu polega na rozstrzygnięciu,  które stwierdzenie (podane w podpunktach do każdego zadania) jest prawdziwe.

Trzymamy kciuki za uczestników olimpiady i życzymy im powodzenia.