Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, satysfakcji z działań na rzecz wspólnego dobra oraz zadowolenia z trudnej i niezmiernie ważnej pracy.

 

Samorząd Uczniowski

OGŁOSZENIE

 

Informujemy, że uległ zmianie sposób zgłaszania szkody Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dzieci i młodzieży, która zdarzyła się w roku szkolnym 2013/2014.

Każdą szkodę - od bieżącego roku szkolnego - należy zgłosić przez:

infolinię: 801 102 102 pzu.pl

O numer polisy proszę dopytywać się w sekretariacie szkoły.

Wszelkie informacje o warunkach ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dzieci i młodzieży znajdują się na stronie www.platinumbrokers.pl oraz pod numerem telefonu: 22 566 55 55.

 

Dodatkowe informacje nt. zgłaszania szkody

Spotkanie w bibliotece szkolnej

 

 

27 września w bibliotece szkolnej młodzież naszego gimnazjum miała okazję gościć poetę, prawnika i historyka p. Jarosława Trześniewskiego - Kwietnia.

Spotkanie zorganizowano we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Ostrołęce w ramach IV Festiwalu Literackiego im. Edwarda Kupiszewskiego.

 

 

tmb

Więcej zdjęć ze spotkania

 

 

SUKCESY GIMNAZJALISTÓW „JEDYNKI”

W marcu zakończył się etap wojewódzki konkursów przedmiotowych organizowanych pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Biologia była ostatnim z przedmiotów konkursowych, z którym zmagali się gimnazjaliści. Dyrekcja Szkoły z radością i dumą przyjęła informację o kolejnych sukcesach swoich uczniów.

Franciszek Szarwacki uczeń klasy III C po raz kolejny został LAUREATEM KURATORYJNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO,do którego zakwalifikowało się 88 gimnazjalistów z województwa mazowieckiego. Franek wywalczył także tytuł LAUREATA KURATORYJNEGO KONKURSU z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE oraz otrzymał zaszczytny tytuł LAUREATA KURATORYJNEGO KONKURSU Z FIZYKI. Uzyskanie tytułu potrójnego laureata w konkursach przedmiotowych to bez wątpienia szczególne osiągnięcie. Korzystając z uprawnień laureata, Franek został zwolniony z części matematyczno-przyrodniczej i historycznej egzaminu gimnazjalnego i otrzyma z nich maksymalną liczbę punktów.

Karol Pawelczyk, uczeń klasy III D został FINALISTĄ  KURATORYJNEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z BIOLOGII. W nagrodę Karol otrzyma przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej 13 pkt. dodatkowych.

Maciej Jan Kowalski z klasy III d i Bartłomiej Suchecki z klasy III j otrzymali tytuły FINALISTÓW KURATORYJNEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO. Chłopcy, podobnie jak Karol otrzymają w nagrodę dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich.

Sukcesami na arenie ogólnopolskiej mogą pochwalić się również młodzi matematycy naszego gimnazjum. Uzyskali świetne wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Oxford” :

Kinga Jakubowska z klasy I i uzyskała tytuł Laureatki II stopnia

Michał Perłakowski z klasy III e – Laureat III stopnia

Kotowski Michał z klasy I h – Laureat IV stopnia

Zalewski Jędrzej z klasy II h – Laureat IV stopnia

Uzyskane przez uczniów tytuły to efekt wspólnej pracy młodzieży, nauczycieli i rodziców. Świadczy to o różnorodności zainteresowań uczniów oraz ich pasji. Jest też wynikiem długich     i systematycznych przygotowań. Wszystkim Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje Nauczycielom za pomoc okazaną młodzieży. Cieszy nas fakt, że wysiłek włożony w przygotowanie uczniów do konkursów zaowocował uzyskaniem tak wysokich wyników. Zachęcamy do pracy uczniów klas młodszych. Mamy nadzieję, że sukcesy kolegów będą motywacją  do działania w przyszłym roku szkolnym.  

 

Konkurs literacko-graficzna pn. "Sherlock Holmes w komiksie"

 

Konkurs o Holmesie 2

Audycja radiowa z udziałem członków Klubu Comenius z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce

 

19.09.2013r. członkowie Klubu Comenius wystąpili na antenie Radia Oko w programie „Gość tygodnia”. W audycji przedstawiono główne założenia projektu „Baśń o złotej przyszłości Starej Europy” a uczestnicy ostatniego spotkania szkół partnerskich na Łotwie podzielili się wspomnieniami.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji.

 

 (wysłuchaj audycji)