Przeniesienia uczniów klas pierwszych

 

Informacja dotycząca przeniesień uczniów klas pierwszych będzie dostępna w sekretariacie szkoły o godz. 14:00 w dniu 31.08.2015 r.

 

z poważaniem,

dyrektor szkoły

 

  Uroczyste rozpoczęcie

ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

odbędzie się w dniu 01.09.2015r.    

 

 

8:30 – msza św. w Kościele Św. Antoniego Padewskiego (uczniowie samodzielnie bądź pod opieką rodziców uczestniczą we mszy).

10:00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na wewnętrznym dziedzińcu szkoły.   

 

Po uroczystości wychowawcy klas spotkają się z uczniami w wyznaczonych salach lekcyjnych. 

Wigilijne spotkanie Klubu Comenius w Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce 2014

 

Święta Bożego narodzenia to czas wyjątkowych okazji . 15.12.2014r. członkowie Klubu Comenius, działającego w naszej szkole już trzeci rok, postanowili w miłej ,ale pracowitej, atmosferze przygotować się do nadejścia świąt. Naszymi gośćmi byli absolwenci, którzy w latach ubiegłych aktywnie uczestniczyli w pracach Klubu, a także seniorzy zaprzyjaźnieni z naszą szkoła. Miło , że przyjaciele nie zapominają o nas , a więzi powstałe powstałem w czasie wspólnych działań nadal trwają. W tym roku również, tak jak w poprzednim, oprócz złożenia sobie serdecznych życzeń świątecznych. Wspólnie spędzony czas poświęciliśmy na dekorowanie pierniczków, którymi uczniowie gimnazjum nr 1 osiemnastego grudnia obdarują po raz kolejny mieszkańców Ostrołęki. Tym razem w akcji, zapoczątkowanej przez członków Klubu Comenius, udział wzięła cała szkoła. Planujemy rozdać ,,uśmiechniętym’’ ostrołęczanom kilka tysięcy naszych wypieków, którymi mamy nadzieję, ozdobią swoje świąteczne drzewka. Działania Klubu 15.12.2014r. tylko finalizowały akcję, bo gimnazjaliści Jedynki już od 1.12.2014r. przygotowywali się do spotkania z mieszkańcami naszego miasta.

 

Zapraszamy wszystkich o godz. 13:00 na ulice Ostrołęki

 

DSC09735 1024x768

INFORMACJA DOTYCZĄCA PODRĘCZNIKÓW DLA UCZNIÓW KLAS I

Dyrektor szkoły informuje, że w pierwszym tygodniu września wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymają od szkoły bezpłatne podręczniki do nauki.

Piernik za uśmiech 2014

 

           Choć za oknem aura iście jesienna, to w sercach uczniów Gimnazjum nr 1 świąteczna atmosfera gości już od początku grudnia. Przygotowują bowiem niespodziankę dla mieszkańców Ostrołęki, którym w niecodzienny sposób chcą złożyć najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt bożego Narodzenia.

Od pierwszych dni grudnia gimnazjaliści od „Kusego” przygotowują się do akcji „Pierniki za uśmiech”. Grupy uczniów z poświęceniem i niekłamaną radością pieką i dekorują pierniki, którymi 18 grudnia obdarują napotkanych na ulicach miasta ostrołęczan. Każdy radosny przechodzień otrzyma kilka pierników, którymi będzie mógł przystroić swoje świąteczne drzewko. Będą one symbolizowały dobroć, bezinteresowność oraz życzliwość, których tak bardzo brakuje współcześnie w świecie.

Dzięki temu, w pewien symboliczny sposób, w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia wspomnienie gimnazjalistów z Jedynki będzie razem z obdarowanymi. To bardzo ważne, by w ten świąteczny czas nikt nie czuł się samotny. Przecież to nie przystrojona choinka i bogato nakryty stół są najważniejsze, lecz drugi człowiek, z którym można odczuwać wspólnie magię Świąt Bożego Narodzenia.

Już dziś zachęcamy wszystkich 18 grudnia 2014 roku do spotkania z wolontariuszami z Gimnazjum nr 1 na ulicach naszego miasta. Będą witać przechodniów uśmiechem i obdarowywać uśmiechniętych ludzi darem płynącym z głębi serca.

 

DSC09600 1024x768