koncert upamiętniający 33. Rocznicę Stanu Wojennego w Polsce

 

Hubert Bojarski

 

Z wykształcenia filozof, z zawodu muzeolog, absolwent KUL i UKSW.

Autor i kompozytor utworów z gatunku poezji śpiewanej i piosenki literackiej inspirowanych twórczością Jacka Kaczmarskiego i Jacka Kowalskiego, poświęconych głównie wydarzeniom historycznym 
tak z historii Polski jak i historii powszechnej.

Laureat wielu przeglądów poetyckich w Łodzi i Lublinie, zdobywca pierwszej nagrody i nagrody Grand Prix na tegorocznej edycji „Turnieju Bardów”.

 

12.12.2014 roku o godz. 17:00 wystąpi w Ostrołęckim Centrum Kultury Klubie "Oczko", przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 6 - Hubert Bojarski w repertuarze Jacka Kaczmarskiego oraz własnym. Usłyszymy między innymi "Zbroję", "Mury" czy "Świadectwo". 

UWAGA!

RÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE

DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH

9,10,11, XII 2014R.

 

Uczniowie klas trzecich przychodzą do szkoły

9 XII na godz. 7:50

10 XII na godz. 7:50

11 XII na godz. 8:30

 

Uczniowie klas pierwszych i drugich (przez te trzy dni)

rozpoczynają zajęcia od 5 lekcyjnej!

 

OD 5 LEKCYJNEJ CAŁA SZKOŁA ROZPOCZYNA NORMALNE LEKCJE

Niepełnosprawni – pełnoprawni!

 

Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce przygotowało cykl działań pozwalających uczniom zetknąć się z wieloma aspektami niepełnosprawności.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zaprezentowano w szkole wystawę fotograficzną „Uśmiech omijanych” autorstwa Tomasza Lendo (prezentowaną podczas Ostrołęckiego Festiwalu Fotograficznego). Ponadto młodzież uczęszczająca do naszego gimnazjum sprawdza talent literacki redagując do gazetki szkolnej artykuł o integracji w Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce.

Dzięki uprzejmości Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce w Czytelni zorganizowano wystawę i kiermasz kart świątecznych wykonanych przez gimnazjalistów z klasy integracyjnej 2D Gimnazjum nr 1. Wolontariusze uczestniczyli również w warsztatach, których celem było wspólne tworzenie kart świątecznych z uczniami Kolorowej Szkoły w Ostrołęce.

Wszystkie działania przekonują, że niepełnosprawność nie oznacza wykluczenia. Młodzi ludzie tworzą coś wspaniałego współpracując ze swoimi rówieśnikami.

           

Spotkanie z mistrzem

Z okazji 95 lat od narodzin Polskiego Komitetu Olimpijskiego 25 listopada 2014r. spotkaliśmy się z dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim (2000-Sydney, 2004- Ateny) w wioślarstwie (dwójka podwójna wagi lekkiej) panem Robertem Syczem. Nasz olimpijczyk opowiadał nam o sukcesach i porażkach, zdradził tajemnicę budowy łodzi wioślarskiej, przedstawił cykl treningowy, w którym przygotowywali się z Tomaszem Kucharskim, aby zdobyć laur zwycięzcy na Igrzyskach Olimpijskich. My, uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce, wyszliśmy ze spotkania bardzo zadowoleni i zbudowani postawą pana Roberta Sycza -zmotywowani do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Teraz wiemy, że tylko systematyczna, ciężka, codzienna praca, trud i wysiłek są drogą do panteonu gwiazd sportu „najlepszych z najlepszych”.

 

IMG 5855 800x600