W dniach 14-15 grudnia 2013 w Gimnazjum Nr 1 w Ostrołęce odbył się III Turniej I Ligi Młodzików. Spotkali się w nim chłopcy z gimnazjum rocznik 1999 i młodsi. Grały drużyny : KS „Metro” Warszawa, „Huragan” Wołomin, MOS „Wola” Warszawa, MDK Warszawa, „Czarni Radom, „Olimp” Ostrołęka.

Czytaj więcej: III Turniej I Ligi Młodzików

Dnia 24. 11. 2013 o godzinie 9.00 na hali im. Arkadiusza Gołasia rozpoczął się Turniej Mazowsza – Wojewódzkich Szkolnych Ośrodków Siatkarskich. Spotkali się w nim chłopcy z klas I gimnazjum z Ostrołęki, Przysuchy, Warszawy i Wołomina, oraz chłopcy z klas II gimnazjum z Ostrołęki, Przysuchy, Siedlec, Warszawy i Wołomina.

sos2

Czytaj więcej: Turniej Mazowsza – Wojewódzkich Szkolnych Ośrodków Siatkarskich

PROMOCJA SZKOŁY 2015

Wraz z nadejściem wiosny nie tylko przyroda budzi się do życia. Ożywczy powiew poczuli równie uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce, którzy po raz kolejny postanowili przekonać szóstoklasistów, że ich szkoła jest jedyna w swoim rodzaju. Decydują o tym przede wszystkim ludzie, którzy tworzą społeczność szkolną: otwarta i wyrozumiała dyrekcja, życzliwi nauczyciele, kreatywni i sympatyczni uczniowie. Młodzież wraz z opiekunami przygotowała dla gości szkół podstawowych różnego rodzaju prezentacje, aby pokazać, jak zdobywa wiedzę. Germaniści przekonywali, że Czerwony Kapturek umie mówić po niemiecku, poloniści kusili zakazanymi owocami w trakcie przedstawienia pt. „Pamiętniki Adama i Ewy”, Uczniowie klas szóstych podziwiali pokazy doświadczeń, zgłębiając tajniki wiedzy z fizyki, chemii, biologii, które staną się dla nich nowymi przedmiotami w kolejnym roku szkolnym. Młodzież gimnazjum ceni tradycję dlatego uczniowie zaprosili młodszych kolegów na warsztaty regionalne, w trakcie których wykonywano ozdoby wielkanocne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe, a w szczególności pokazy umiejętności siatkarzy i piłkarzy nożnych. Zespół nauczycieli informatyki, techniki i edukacji dla bezpieczeństwa zaprezentował i przeszkolił przyszłych gimnazjalistów z zakresu udzielania pierwszej pomocy, wykonał żurawie techniką origami i przeprowadził quiz przyrodniczy z nagrodami.
Mamy nadzieję, że gimnazjalistom udało się przekonać przybyłych gości, że nauka nie musi być synonimem ciężkiej pracy i stresu. Może być wspaniałą zabawą w doskonałym towarzystwie.

 

DSC06124 1024x683

więcej zdjęc z promocji szkoły

Zapraszamy do lektury pierwszego w tym roku szkolnym wydania naszej e-gazetki Prosto z Jedynki.

prosto z mostu 1 2013 2014

„ Mądrej głowie dość dwie słowie”

 

Członkowie Klubu Socrates Comenius działającego przy Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce spotkali się po raz kolejny 13 listopada 2013 roku w ramach realizacji założeń projektu.

Ważnym punktem programu były obchody jubileuszu 50 - lecia pracy w charakterze przewodnika Pana Tadeusza Żebrowskiego. Charyzma, rozległa wiedza, komunikatywność – to coś, co imponuje młodym ludziom. Pan Tadeusz Żebrowski zaprosił uczestników spotkania w sentymentalną podróż do lat swego dzieciństwa, które go ukształtowało, i młodości, która otworzyła przed nim wrota wiedzy. Zdradził też słuchaczom, że zawsze fascynowała go przyroda Ziemi Kurpiowskiej i przez te wszystkie lata starał się zachwycić turystów jej urokami.

„ Nie samym chlebem człowiek żyje” – tak więc ćwiczenie umysłu, któremu towarzyszy doskonała zabawa, to świetna propozycja na jesienne wieczory. Członkowie klubu, podzieleni na drużyny rywalizowali w turnieju wiedzy, który poprowadził pan Łukasz Symołon rywalizowali w turnieju wiedzy. Z wypiekami na twarzy usiłowali ustalić, jaką treść kryją wyrazy „dziesięcina” i „absztyfikant”.

Jak się okazało, ani film, ani muzyka nie mają żadnych tajemnic przed młodzieżą. Zaś doświadczenie i wiedza seniorów były nieocenioną pomocą w zmaganiach na polu historii, biologii i literatury. Finał zabawy wyłonił zwycięzców, którymi okazała się drużyna pod dowództwem pana Stanisława Pęksy, wspieranego przez panią dyrektor Jolantę Gawarkiewicz oraz uczniów klasy IIId.

Intelektualne łamigłówki dostarczyły wszystkim mnóstwa radości i niezapomnianych wrażeń.

 

DSC04273 TMB

więcej zdjęć w galerii