Uroczyste zakończenie

ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

odbędzie się w dniu 26.06.2015 r.

 

Godz. 8:30 – msza św. w Kościele Św. Antoniego Padewskiego. Godz. 10:00– uroczyste zakończenie roku szkolnego sala gimnastyczna.

Po uroczystości wychowawcy klas spotkają się z uczniami w salach lekcyjnych.              

image6386KARTA SZKOLNA LOGO CMYK

 

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Karta Szkolna, realizowanym przez Bank Zachodni WBK S.A. („Bank”).

Podstawowym celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych, poprzez uniemożliwienie wstępu na ich teren osobom nieuprawnionym. Cel ten realizowany jest poprzez instalowanie w szkołach systemu kontroli dostępu obsługiwanego przez zbliżeniowe karty prepaid. Karta Szkolna może pełnić jednocześnie wiele funkcji: klucza, identyfikatora szkolnego, karty bibliotecznej, biletu komunikacji miejskiej, a także elektronicznej portmonetki (po wcześniejszym zasileniu). Dzięki tak szerokiemu zastosowaniu narzędzie to znakomicie wpisuje się w działania lokalnych władz zmierzające do podnoszenia poziomu cyfryzacji. Wszystkie koszty związane z realizacją projektu pokrywa Bank, więc nie obciążają one gminy, szkoły, rodziców ani uczniów.

Aby wejść do szkoły należy posłużyć się Kartą Szkolną dostarczoną przez Bank. Każde wejście i wyjście jest rejestrowane. Standardowo karty otrzymują wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Osobom nieposiadającym kart (np. listonosz, rodzice), drzwi do szkoły mogą otworzyć pracownicy szkoły (portierni, pracownicy sekretariatu), dzięki zainstalowanemu w ramach projektu domofonowi.

Po stronie szkoły podejmowane są decyzje, które wejścia i pomieszczenia objąć systemem (np. pokój nauczycielski). Podobnie ewidencja uczniów oraz dane osobowe użytkowników kart pozostają do wyłącznej wiedzy szkoły i nie są udostępniane Bankowi. Na kartach szkolnych umieszczany jest indywidualny wizerunek zawierający elementy wyróżniające szkołę wśród innych placówek (nazwa, logo) co sprawia, że karty pełnią funkcję szkolnego identyfikatora.

 

Więcej informacji: bzwbk.pl/kartaszkolna

Zobacz również: prepaid.bzwbk.pl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

telefon: 693 214 230

Wywiadówka 13.11.2014r.

przydział sal

 

Spotkania rodziców z wychowawcami o godz. 17:30

3a – sala 116 p. I. Prusaczyk

3b – sala 118 p. A. Szabłowska

3c – sala 223 p. E. Kowalczyk

3d – sala 215 p. A. Ciechowicz

3e – sala 214 p. A. Archacka

3f – sala 127 p. K. Goch

3g – sala 126 p. M. Dreas

3h – sala 214 p. M. Kiernozek

3i – sala 228 p. A. Milewska

3j – sala 115 p. B. Trochim

 

2d – sala 117 p. A. Romejko

2f – sala 123 p. D. Róziecka

2g – sala 119 p. E. Drężek

2h – sala 120 p. K. Rozwadowska

 

1g – sala 218 p. K. Grzeszczyk

 

Spotkania rodziców z wychowawcami o godz. 18:30

2a – sala 25 p. Ł. Symołon

2b – sala 227 p. R. Trzeciak

2c – sala 23 p. D. Jarnutowska

2e – sala 125 p. D. Tobiasz

2i – sala 223 p. M. Bloch

2j – sala 222 p. E. Nisiobęcka

 

1a – sala 123 p. E. Staśkiewicz

1b – sala 221 p. B. Plucińska

1c – sala 119 p. B. Łączyńska

1d – sala 114 p. M. Orzechowska

1e – sala 224 p. J. Szmydt

1f – sala 124 p. A. Rupińska

1h – sala 216 p. A. Deptuła

1i – sala 217 p. M. Sięda

1j – sala 128 p. J. Nowicka

Nietypowa lekcja języka hiszpańskiego

 

5 listopada 2014 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce, uczący się języka hiszpańskiego mieli możliwość uczestniczenia w lekcji z rodowitym meksykaninem Rodrigo Aguillar, który zaszczycił ich swoją obecnością w szkole. Rodrigo Alguillar jest koordynatorem projektu budowy linii 400 kV Ostrołęka-Olsztyn Mątki w Aldesa Nowa Energia. Meksykański gość zabrał uczniów w multimedialną podróż po Meksyku, dzięki której uczniowie dowiedzieli się dużo o kulturze, obyczajach i wielu interesujących rzeczach z tym krajem związanych . Uczniowie mieli okazję wykorzystać zdobytą na lekcjach języka hiszpańskiego wiedzę zadając Panu Rodrigo pytania w języku hiszpańskim. Komunikacja między uczniami a gościem, ułatwiła nauczycielka języka hiszpańskiego, pani Anna Orłowska. Język hiszpański został wprowadzony do Gimnazjum nr 1 w 2013 roku i cieszy się on dużą popularnością. Uczniom bardzo podobał się pomysł goszczenia w naszej szkole osoby hiszpańskojęzycznej. Ponadto należy nadmienić iż język hiszpańskim jest trzecim językiem na świecie biorąc pod uwagę liczbę osób posługującym się nim jako językiem ojczystym. Po pierwszym przełamaniu lodów uczniowie coraz chętniej zadawali pytania w języku hiszpańskim. Należy nadmienić iż lekcja ta została zorganizowana dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji w uatrakcyjnianiu zajęć języka hiszpańskiego którymi jest zainteresowana duża liczba uczniów.  Uczniowie Gimnazjum nr 1 dzięki zwycięstwu w turnieju PSE & Aldesa Cup wyjechali na trzydniową wycieczkę do Barcelony gdzie mieli możliwość podziwiać to piękne miasto. Mamy nadzieję, że takie lekcje zostaną wpisane na stałe w program nauczania języka hiszpańskiego.