Ślubowanie uczniów klas I

 

W dniu Edukacji Narodowej odbyło się w naszym gimnazjum ślubowanie uczniów klas I. Zanim nastąpiło pasowanie, pierwszoklasiści musieli wziąć udział w ciekawych rozgrywkach międzyklasowych. Mieli do wykonania wiele zadań, a ich rywalizacja była punktowana przez komisję. Punkty zdobyte w poszczególnych dyscyplinach znalazły się na tablicy, W końcowym efekcie zmagań uczniowskich wszyscy okazali się zwycięzcami, gdyż liczyła się tylko dobra zabawa.

Było co oglądać, gdyż młodzież zdobywała pięć sprawności. Pierwszy był „uśmiech”. Gimnazjaliści przekonali rówieśników, że promienny uśmiech po wypiciu soku z cytryny nie stanowi dla nich najmniejszego problemu. Reprezentanci klas wykazali się też wiedzą o szkole. Perfekcyjnie odpowiadali na podchwytliwe pytania. Udowodnili też swój talent w konkursie na niebanalną fryzurę. Nade wszystko gimnazjalistów cechują dobre maniery. Przekonali wszystkich zgromadzonych na Sali gimnastycznej uczestników zabawy, że są z savoir-vivre za pan brat. Najważniejszym momentem uroczystości było pasowanie. Uczniowie klas I świadomie i dumnie wkroczyli w szeregi społeczności Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce.

To był dzień pełen wrażeń i doskonałej zabawy.

Informacja

 

Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce zaprasza wszystkich rodziców uczniów, którzy od 1 września 2015r. będą uczniami Gimnazjum nr 1 na spotkanie organizacyjne w dniu 23.06.2015r. o godz. 17.00 (stołówka szkolna).

W 72 dni „Dookoła świata za Pomocną Dłoń”

   Rekord Filiasza Fogga z pewnością pobije Sara Pons, uczerufa 800nnica klasy 3c Gimnazjum nr1 w Ostrołęce wraz z 31-osobową grupą młodzieży z Polski i Rosji. Sara jest jedną z ośmiu dziewcząt, które zakwalifikowały się do polskiej, szesnastoosobowej załogi organizowanego przez Fundację Szkoła Pod Żaglami Krzysztofa Baronowskiego Rejsu Oceanicznego.
   Gimnazjalistka odbywa podróż życia na żaglowcu STS  POGORIA, która rozpoczęła się 17. sierpnia w porcie gdańskim. Imponująca trasa wyprawy przez Morze Bałtyckie, Morze Północne, Zatokę Biskajską, Wyspy Kanaryjskie, Lizbonę, Gibraltar, Baleary, Morze Śródziemne będzie miała swój finał 27. października 2014 r. w położonej nieopodal Rzymu Civitavecchia.
   Sara uświadomiła rówieśnikom, że marzenia należy spełniać. W pierwszej kolejności jednak podała pomocną dłoń potrzebującym. Bardzo aktywnie udzielała się w akcjach organizowanych przez harcerzy oraz pracowała jako wolontariusz w świetlicy środowiskowej „Gwarek” w Ostrołęce. Mimo że wolontariat był środkiem prowadzącym do celu, jakim jest rejs, uczennica ma zamiar nadal aktywnie nieść pomoc innym.
   Zanimna dziobie Pogorii 800 nazwisko Sary pojawiło się na liście uczestników wyprawy, musiała przejść pomyślnie szereg testów sprawnościowych i językowych. Rejs został objęty patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, a realizację projektu wspierają Kwatera Główna ZHP i Caritas.

   Bez wątpienia 72 dni podróży to nie tylko wspaniała przygoda, ale również doskonała lekcja odpowiedzialności, pracy w zespole, pokonywania stresu, tolerancji, integracji międzynarodowej – szkoła życia, która pozostawi trwały ślad w pamięci wszystkich młodych żeglarzy.

   Z niecierpliwością czekamy na powrót Sary i dziękujemy za pozdrowienia z Wysp Owczych. Saro, „Fruń i spełniaj swoje marzenia” jak radził absolwent naszej szkoły śp. Arkadiusz Gołaś.

                                                                       Społeczność
                                                                   Gimnazjum nr 1
                                                          im. Janusza Kusocińskiego
                                                                       w Ostrołęce

Dnia 15. 09. 2014 o godzinie 9.00,  w  przeddzień rocznicy śmierci wielkiego sportowca jakim był Arkadiusz Gołaś w naszej szkole odbył się siatkarski turniej. Brały w nim udział uczniowie z klas siatkarskich. Zespoły  trzyosobowe składały się z uczniów klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Młodzież z wielkim zaangażowaniem walczyła o każdy punkt. Dla zwycięzców i wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody.

 

Dziewczęta

I m-ce  -  Piersa Magdalena, Kaczyńska Żaneta, Sobczak Marysia
II m-ce -  Laskowska Kinga, Krawaczek Katarzyna, Lędzioszek Klaudia
III m-ce – Mróz Aleksandra, Szczepanek Wiktoria, Mierzejewska Natalia

Chłopcy

I m-ce -   Bałdyga Przemek, Ochenkowski Jędrzej, Zyra Hubert
II m-ce -  Stojke Łukasz, Pyskło Piotr, Kowalski Krzysztof
III m-ce – Golis Mateusz, Ogonowski Paweł, Murawski Michał  

 

tmb a

zobacz więcej zdjęć z turnieju