Informacja dotycząca podręczników do I klasy gimnazjum

 

Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce informuje wszystkich rodziców i uczniów - kandydatów do klas pierwszych, że od 1 września 2015 roku wszyscy uczniowie klas pierwszych będą korzystać z bezpłatnych podręczników.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce serdecznie zapraszają Rodziców na spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską o tematyce:

Nowe sposoby szybkiej i skutecznej reakcji placówek oświatowych na współczesne zagrożenia - cyberprzemoc, sponsoring, zbyt wczesne rozpoczynanie życia seksualnego, grooming. Procedura "Niebieskiej Karty".

 

Spotkanie odbędzie się z 27 marca 2014r. o godz. 17:00 w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce (sala gimnastyczna).

Będą też Państwo mieli okazję nabyć książkę Pani Anny Marii Wesołowskiej pt. "Bezpieczeństwo młodzieży. Poradnik prawny" oraz porozmawiać z autorką i uzyskać autograf.

 

AMW

UWAGA SZÓSTOKLASIŚCI!!!

 

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół gimnazjalnych!

Zapraszamy do naszej placówki.

Gimnazjum nr 1 czeka na Ciebie!

 

OFERUJEMY:   

  • naukę na jedną zmianę
  • nowoczesne obiekty sportowe
  • naukę czterech języków obcych (j. angielski, j. niemiecki, j. francuski, j. hiszpański)
  • dużą ilość zajęć dodatkowych
  • możliwość pracy w Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Klubie Ligi Ochrony Przyrody, Szkolnym Klubie Caritas i innych
  • udział w międzynarodowym projekcie „Comenius”
  • smaczne obiady w szkolnej stołówce
  • opiekę medyczną pielęgniarki szkolnej

 

ZAPRASZAMY!

 

Kartę zgłoszenia lub wniosek należy przynieść do sekretariatu szkoły w terminie 03-30 kwietnia 2014r.

 

szczegóły rekrutacji dotyczącej roku szkolnego 2014/2015

 

Karta zgłoszenia (dla uczniów z obwodu naszej szkoły)

Wniosek (dla uczniów spoza rejonu naszej szkoły)

Wspomnienia o Janie Pawle II z okazji 10. rocznicy śmierci

9 kwietnia 2015 roku w naszej szkole z okazji 10. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II odbyła się uroczystość poświęcona naszemu wielkiemu rodakowi. Młodzież pod kierunkiem katechetów: Piotra Romanowskiego i Małgorzaty Dreas przygotowała spektakl pt.„ Kawiarniane wspomnienia”. Przy dźwiękach nastrojowej muzyki można było posłuchać wspomnień o ukochanym przez młodzież Janie Pawle II. W teatralnej kawiarence wspominaliśmy Jana Pawła II, jego nauczanie pełne wiary, nadziei i miłości. Był to także czas pełen humoru, bo takie było życie naszego papieża. „ Gościliśmy” przyjaciół Jana Pawła II : Panią Halinę, z którą Karol grywał w szkolnym teatrze, Panią Annę, która jako studentka uczestniczyła w wyprawach turystycznych organizowanych przez ks. Wojtyłę oraz Pana Józefa z Wadowic.

                Jan Paweł II bardzo kochał młodzież i zawsze, gdziekolwiek udawał się z pielgrzymką, zwracał się do młodych ludzi. Hasłem przewodnim naszego przedstawienia były słowa skierowane przez św. Jana Pawła w 1987 r. na Westerplatte do młodzieży, które pomimo upływu lat nadal są aktualne:
„Musicie od siebie wymagać….”

                Dziękujemy Panu Mateuszowi Kruczykowi za przygotowanie chóru szkolnego oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji uroczystości. Przede wszystkim naszej wspaniałej młodzieży, która zaangażowała się w to ważne przedsięwzięcie.

20150409 113404 1024x614

Międzyszkolny konkurs Języka Niemieckiego

 

31 marca 2015 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny konkurs Języka Niemieckiego „Deutschprüfung- das ist einfach” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Konkurs skierowany był do wszystkich chętnych uczniów klas II ostrołęckich gimnazjów. W konkursie wzięło udział 18 uczniów.

Konkurs odbywał się jednoetapowo, a jego celem obok propagowania języka niemieckiego było przybliżenie uczniom procedur i formy egzaminu gimnazjalnego z języka niemieckiego, jak również motywowanie ich do wyboru języka niemieckiego na egzaminie gimnazjalnym.

I. Izabela Grzyb – STO

II. Artur Zakrzewski – Gimnazjum nr 1

III Łukasz Kurowski – Gimnazjum nr 1

 

IMG 4804 1024x683

Spotkanie z twórczością Wiktora Gomulickiego


13.02.2014r. w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce, odbyło się Spotkanie z twórczością Wiktora Gomulickiego zorganizowane we współpracy z Miejską Biblioteką w Ostrołęce. Wyzwanie w wygłaszaniu tekstów prozy pisarza podjęli uczniowie z następujących szkół:

Gimnazjum nr 3 w Ostrołęce
Gimnazjum nr 4 w Ostrołęce
Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce
oraz przedstawiciele Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce

Umiejętności miłośników prozy oceniało jury w składzie:
przewodnicząca – pani Teresa Rybaczyk – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Bibliotek i Książek
pani Joanna Myślak – przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce
pani Bogusława Grzyb – nauczyciel języka polskiego
pani Agnieszka Kowalewska – przedstawiciel Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce

Swoją obecnością zaszczycili nas:
pan Mieczysław Romanik – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce
pani Sabina Malinowska – wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce
pani Elżbieta Zielińska – znawca życia i twórczości Wiktora Gomulickiego, która charyzmatycznie opowiadała młodzieży o pisarzu, którego imię nosi największa bibliotek oraz jedna z głównych ulic miasta.
pani Teresa Kupiszewska oraz pan Stefan Sulewski – przyjaciele Klubu Comenius działającego przy Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce w ramach realizacji europejskiego projektu Socrates Comenius.

Oto lista nagrodzonych:
I miejsce – Konrad Bagiński (Gimnazjum nr 1)
I miejsce – Gabriela Lewandowska (Gimnazjum nr 5)

II miejsce – Natalia Pabich (Gimnazjum nr 4)
II miejsce – Karolina Deptuła (Gimnazjum nr 5)

III miejsce – Natalia Sobocińska (Gimnazjum nr 4)
III miejsce – Adrian Brzuzy (Gimnazjum nr 1)

Wyróżnienia:
Klaudia Szczubełek
Martyna Niźnik
Patrycja Mierzejewska

Nagrodę specjalną Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej otrzymał Konrad Bagiński, który ujął za serce interpretacją fragmentu teksu powieści „Wspomnienia niebieskiego mundurka”.

Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną zaowocuje w przyszłości, czego Państwu i sobie życzymy, realizacją wspaniałych przedsięwzięć.

 

DSC05110 800x600

zobacz więcej zdjęć w galerii