W dniach 14-15 grudnia 2013 w Gimnazjum Nr 1 w Ostrołęce odbył się III Turniej I Ligi Młodzików. Spotkali się w nim chłopcy z gimnazjum rocznik 1999 i młodsi. Grały drużyny : KS „Metro” Warszawa, „Huragan” Wołomin, MOS „Wola” Warszawa, MDK Warszawa, „Czarni Radom, „Olimp” Ostrołęka.

Czytaj więcej: III Turniej I Ligi Młodzików

Dnia 24. 11. 2013 o godzinie 9.00 na hali im. Arkadiusza Gołasia rozpoczął się Turniej Mazowsza – Wojewódzkich Szkolnych Ośrodków Siatkarskich. Spotkali się w nim chłopcy z klas I gimnazjum z Ostrołęki, Przysuchy, Warszawy i Wołomina, oraz chłopcy z klas II gimnazjum z Ostrołęki, Przysuchy, Siedlec, Warszawy i Wołomina.

sos2

Czytaj więcej: Turniej Mazowsza – Wojewódzkich Szkolnych Ośrodków Siatkarskich

PROMOCJA SZKOŁY 2015

Wraz z nadejściem wiosny nie tylko przyroda budzi się do życia. Ożywczy powiew poczuli równie uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce, którzy po raz kolejny postanowili przekonać szóstoklasistów, że ich szkoła jest jedyna w swoim rodzaju. Decydują o tym przede wszystkim ludzie, którzy tworzą społeczność szkolną: otwarta i wyrozumiała dyrekcja, życzliwi nauczyciele, kreatywni i sympatyczni uczniowie. Młodzież wraz z opiekunami przygotowała dla gości szkół podstawowych różnego rodzaju prezentacje, aby pokazać, jak zdobywa wiedzę. Germaniści przekonywali, że Czerwony Kapturek umie mówić po niemiecku, poloniści kusili zakazanymi owocami w trakcie przedstawienia pt. „Pamiętniki Adama i Ewy”, Uczniowie klas szóstych podziwiali pokazy doświadczeń, zgłębiając tajniki wiedzy z fizyki, chemii, biologii, które staną się dla nich nowymi przedmiotami w kolejnym roku szkolnym. Młodzież gimnazjum ceni tradycję dlatego uczniowie zaprosili młodszych kolegów na warsztaty regionalne, w trakcie których wykonywano ozdoby wielkanocne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe, a w szczególności pokazy umiejętności siatkarzy i piłkarzy nożnych. Zespół nauczycieli informatyki, techniki i edukacji dla bezpieczeństwa zaprezentował i przeszkolił przyszłych gimnazjalistów z zakresu udzielania pierwszej pomocy, wykonał żurawie techniką origami i przeprowadził quiz przyrodniczy z nagrodami.
Mamy nadzieję, że gimnazjalistom udało się przekonać przybyłych gości, że nauka nie musi być synonimem ciężkiej pracy i stresu. Może być wspaniałą zabawą w doskonałym towarzystwie.

 

DSC06124 1024x683

więcej zdjęc z promocji szkoły

Zapraszamy do lektury pierwszego w tym roku szkolnym wydania naszej e-gazetki Prosto z Jedynki.

prosto z mostu 1 2013 2014