„ Mądrej głowie dość dwie słowie”

 

Członkowie Klubu Socrates Comenius działającego przy Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce spotkali się po raz kolejny 13 listopada 2013 roku w ramach realizacji założeń projektu.

Ważnym punktem programu były obchody jubileuszu 50 - lecia pracy w charakterze przewodnika Pana Tadeusza Żebrowskiego. Charyzma, rozległa wiedza, komunikatywność – to coś, co imponuje młodym ludziom. Pan Tadeusz Żebrowski zaprosił uczestników spotkania w sentymentalną podróż do lat swego dzieciństwa, które go ukształtowało, i młodości, która otworzyła przed nim wrota wiedzy. Zdradził też słuchaczom, że zawsze fascynowała go przyroda Ziemi Kurpiowskiej i przez te wszystkie lata starał się zachwycić turystów jej urokami.

„ Nie samym chlebem człowiek żyje” – tak więc ćwiczenie umysłu, któremu towarzyszy doskonała zabawa, to świetna propozycja na jesienne wieczory. Członkowie klubu, podzieleni na drużyny rywalizowali w turnieju wiedzy, który poprowadził pan Łukasz Symołon rywalizowali w turnieju wiedzy. Z wypiekami na twarzy usiłowali ustalić, jaką treść kryją wyrazy „dziesięcina” i „absztyfikant”.

Jak się okazało, ani film, ani muzyka nie mają żadnych tajemnic przed młodzieżą. Zaś doświadczenie i wiedza seniorów były nieocenioną pomocą w zmaganiach na polu historii, biologii i literatury. Finał zabawy wyłonił zwycięzców, którymi okazała się drużyna pod dowództwem pana Stanisława Pęksy, wspieranego przez panią dyrektor Jolantę Gawarkiewicz oraz uczniów klasy IIId.

Intelektualne łamigłówki dostarczyły wszystkim mnóstwa radości i niezapomnianych wrażeń.

 

DSC04273 TMB

więcej zdjęć w galerii

Klasa siatkarska

Gimnazjum nr 1 organizuje nabór dziewcząt i chłopców do I klasy siatkarskiej.

 

Próby sprawności fizycznej dla dziewcząt i chłopców - kandydatów do

klasy I siatkarskiej odbędą się 20.05.2015r. o godzinie 17:00 na obiektach sportowych.

 Publikacja3

Pogadanka policji z uczniami.

 

W ramach realizacji Programu Profilaktyki Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce, 24.10.2013r. Pani Bożena Piersa – młodszy aspirant KMP w Zespole ds. Nieletnich i Patologii w Ostrołęce, przeprowadziła pogadanki z gimnazjalistami na temat: „Odpowiedzialność prawna nieletnich”

 

DSC04207 1024x768 500x368

zobacz więcej zdjęć w galerii

Wyniki konkursu międzyszkolnego "Wiedza o Francji i krajach frankofońskich"

 

Olga Mierzejewska z kl 2g zajęła 2 miejsce w międzyszkolnym konkursie z "Wiedzy o Francji i krajach frankofońskich" . Oprócz Olgi, o cenne nagrody walczyli: Sara Pons z kl 3c, Wiktoria Markowska z kl 2e oraz Jakub Białczak i Kinga Jakubowska z kl 1i Gratulujemy serdecznie!

 

zdjecie

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, satysfakcji z działań na rzecz wspólnego dobra oraz zadowolenia z trudnej i niezmiernie ważnej pracy.

 

Samorząd Uczniowski