DORADZTWO ZAWODOWE

                       adadad

W naszej szkole uczniowie oddziałów III mają możliwość uczestnictwa w zajęciach warsztatowych z pedagogiem szkolnym, Panią Izabelą E. Dąbrowską, poświęconych uwarunkowaniom budowania sukcesu życiowego i planowania własnej kariery zawodowej. Ponadto uczestniczą oni w dwuetapowych spotkaniach z doradcami zawodowymi Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przy OHP w Ostrołęce. Celem tych zajęć jest zdiagnozowanie preferencji zawodowych młodzieży, przygotowanie jej do trafnego wyboru drogi dalszego kształcenia i zawodu, zwłaszcza w kontekście dokonujących się zmian w systemie oświaty
w Polsce.

                        Koordynator: Izabela E. Dąbrowska

Cyberbezpieczeństwo w szkołach – list Minister Edukacji Narodowej

 

Osoba pisząca na kartce papieru, widoczne dłonie i długopisW związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w liście skierowanym do środowiska oświatowego zwróciła się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego zachowania dzieci i młodzieży w internecie.

Minister edukacji poprosiła dyrektorów szkół o zorganizowanie w szkole, placówce oświatowej spotkań z rodzicami i uczniami, podczas których możliwe będzie omówienie kwestii dotyczących bezpiecznego korzystania z zasobów internetu przez uczniów.

W liście minister Anna Zalewska podkreśla, że gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Jednak nadmierne korzystanie z nich może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Szefowa MEN wskazuje także na to, że może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

Czytaj więcej: Cyberbezpieczeństwo w szkołach – list Minister Edukacji Narodowej

Powitać wiosnę można wszędzie, gdzie jest wesoło i gwarno. W Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce  bawiliśmy się świetnie, odkrywając wśród nas nowe talenty. Ci, którzy przyszli dziś do szkoły, z pewnością nie żałują swojej decyzji, ponieważ uzdolnieni uczniowie dostarczyli nam wielu wrażeń.

DSC03266 1024x681

Czytaj więcej: Talentów Ci u nas wiele!

Dnia 11 marca 2017 roku (w ramach gimnazjady) odbyły się Mistrzostwa Ostrołęki w halowej piłce nożnej dla dziewcząt. W turnieju wzięło udział 5 zespołów: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum nr 5. W wyniku zaciętej rywalizacji zwyciężyła - a tym samym zdobyła prawo do reprezentowania miasta na Mistrzostwach Międzypowiatowych - reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Kowalska, Kinga  Chrost, Magdalena Szczecińska, Daria Orzoł, Aleksandra Dymerska, Gabriela Dymerska, Julia Zglejszewska, Marlena Olszewska, Joanna Polak, Wiktoria Kowalczyk.

Opiekun drużyny: Edyta Oleśkiewicz.

Gratulujemy dziewczynom i życzymy kolejnych sukcesów.

20170309 153951 1024x576

W dniach 5-11 marca 2017r. wraz z trójką przyjaciół i dwiema nauczycielkami z naszej szkoły wyjechaliśmy do Portugalii na ostatnie międzynarodowe spotkanie warsztatowe w ramach europejskiego projektu Erasmus+. Projekt ten został stworzony głównie z myślą o rozwijaniu w młodych Europejczykach umiejętności przedsiębiorczych. W ciągu dwóch lat pracy nad projektem powstało sześć lepszych lub gorszych pomysłów na rozwiązanie popularnych problemów, np. postawa macho w szkole oraz prototypy tych pomysłów. Nad projektem pracowało sześć krajów członkowskich: Polska, Hiszpania, Litwa, Włochy, Portugalia i Cypr.

Czytaj więcej: Wiele barw Portugalii… Wspomnienia z podróży