20170309 153951 1024x576

W dniach 5-11 marca 2017r. wraz z trójką przyjaciół i dwiema nauczycielkami z naszej szkoły wyjechaliśmy do Portugalii na ostatnie międzynarodowe spotkanie warsztatowe w ramach europejskiego projektu Erasmus+. Projekt ten został stworzony głównie z myślą o rozwijaniu w młodych Europejczykach umiejętności przedsiębiorczych. W ciągu dwóch lat pracy nad projektem powstało sześć lepszych lub gorszych pomysłów na rozwiązanie popularnych problemów, np. postawa macho w szkole oraz prototypy tych pomysłów. Nad projektem pracowało sześć krajów członkowskich: Polska, Hiszpania, Litwa, Włochy, Portugalia i Cypr.

Czytaj więcej: Wiele barw Portugalii… Wspomnienia z podróży

Efekt udziału naszej szkoły w projekcie ERASMUS+ jest cudny. Udało nam się stworzyć coś, co - jak sama nazwa wskazuje - jest po prostu dobre.

 

Czytaj więcej: Just GOOD!

Zapraszamy Was do rywalizacji, która zintegruje brać uczniowską, pozwoli nam lepiej się poznać i stworzy wszystkim szansę na wspaniałą zabawę. Warunek uczestnictwa w konkursie „Mamy Talent”? – odrobina chęci.

Jak się zgłosić?

 

Czytaj więcej: Drogie Talenty!

ZBIÓRKA PIENIĘDZY W GALERII BURSZTYNOWEJ W OSTROŁĘCE
Z UDZIAŁEM NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

                       sdsad

W dniach 4 – 5 marca 2017r. w godz. 12.00-18.00, w Galerii Bursztynowej, 19. wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu – uczniów oddziału IIIi zbierałopieniądzedla Pana Mirosława Witkowskiego z Ostrołęki. W sierpniu 2015r. serce 33-latka nagle przestało bić. Doszło do niedotlenienia i uszkodzenia mózgu. Obecnie mężczyzna nie jest zdolny do samodzielnego funkcjonowania. Każda złotówka wrzucona do puszek wolontariuszy będzie dużą pomocą w procesie leczenia i rehabilitacji Mirosława. Dziękujemy Naszej młodzieży, która zaangażowała się w realizację tego przedsięwzięcia. Gratulujemy ochotnikom wspaniałej postawy!

Koordynatorzy akcji w szkole:
Pani Izabela Edyta Dąbrowska
Pani Anna Romejko

UCZNIOWIE KLAS III GIMNAZJUM NR 1 W OSTROŁĘCE NA XI TARGACH EDUKACYJNYCH

 ssss

Dnia 09.03.17r. uczniowie wszystkich klas III naszej szkoły pod opieką wychowawców, nauczycieli, pedagoga i psychologa szkolnego mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkół średnich. Wszystko to dzięki XI edycji prezentacji edukacyjnych przygotowanych w Hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Targi Edukacyjne skierowane były do gimnazjalistów, którzy stoją przed wyborem odpowiedniej dla nich szkoły średniej. Podczas wydarzenia młodzież uzyskała niezbędne informacje na temat kierunków kształcenia proponowanych przez szkoły ponadgimnazjalne z naszego regionu i nie tylko. Gimnazjaliści skorzystali również z pomocy doradców zawodowych oraz zapoznali się z ofertami pracy tymczasowej.

Izabela E. Dąbrowska
pedagog szkolny