Dziesięciolecie nadania imienia i sztandaru naszej szkole

15 stycznia 2015 roku w rocznicę urodzin Janusza Kusocińskiego, patrona naszej szkoły, uczniowie i nauczyciele przygotowali uroczystość z okazji 10-lecia nadania szkole imienia i wręczenia sztandaru.

„ Dzisiejsze święto ma szczególne znaczenie. Odbywa się bowiem dokładnie w 108 rocznicę urodzin naszego patrona Janusza Kusocińskiego, którego postawa moralna i dokonania sportowe wpisały się na stałe w historię naszego narodu i stanowią doskonały wzór                     dla wspólnoty uczniowskiej”- mówiła w swoim wystąpieniu pani dyrektor Jolanta Gawarkiewicz. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali sylwetkę patrona oraz jego drogę do wielkich sukcesów. Program artystyczny zawierał przesłanie idei olimpijskich            a także był okazją do zaprezentowania gościom dotychczasowych dokonań naszej szkoły. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta i instytucji współpracujących od wielu lat z naszym gimnazjum. Zaszczycili nas swoją obecnością także duchowni, dyrektorzy ostrołęckich szkół .

Społeczność uczniowska jest dumna z tego, że przejęła pałeczkę od wielkiego sportowca, olimpijczyka, który jest inspiracją do wytężonej pracy oraz wzorem najwyższych poświęceń    w imię wyznawanych wartości.

 

x lecie nadania imienia szkole oraz wreczenia sztandaru 83 20150119 1983933942