WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLASY IG

Dnia 20.06.16r. uczniowie oddz. Ig pod opieką wychowawcy klasy - Pani Grażyny Nadrowskiej oraz nauczyciela wspomagającego, pedagoga szkolnego – Pani Izabeli E. Dąbrowskiej uczestniczyli w wycieczce integracyjnej.

wycieczka 1g 3 20160621 1643140387

Przyjęliśmy zaproszenie Państwa Anny i Zygmunta Śpiewak, którzy ufundowali młodzieży pyszne zapiekanki. Następnie udaliśmy się do lodziarni, gdzie w radosnej atmosferze zjedliśmy pyszne lody. Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie bardzo interesującej wystawy malarstwa autorstwa Anny Trochim w Galerii Ostrołęka.

Malarstwo Anny Trochim sytuuje się w kręgu abstrakcji geometrycznej; jest oryginalną interpretacją światła, materii i przestrzeni. Biegnące przez płótno linie, wzajemnie się przenikające,
o różnym natężeniu, sprawiają wrażenie ruchu i nieustannego wirowania, co dodatkowo podkreśla pastelowa i wysmakowana kolorystyka obrazów.

Odwiedziliśmy muzeum Kultury Kurpiowskiej, gdzie mieliśmy okazję podziwiać wystawę autorstwa znakomitego artysty plastyka, twórcy sztuki laserowej – Józefa Stanisława Ostoi – Kotkowskiego.

Jako pierwszy przy użyciu laserów i elektroniki przekładał dźwięki na obrazy, wyprzedzając swoją epokę i łamiąc stereotypy tradycyjnego pojęcia sztuki.

Wystawa Józefa S. Ostoi – Kotkowskiego.

Po intelektualnej oraz duchowej „uczcie” udaliśmy się do McDonalda. Pełni wrażeń wróciliśmy na lekcję matematyki, aby zgłębiać tajniki symetrii środkowej.

Grażyna Nadrowska

Izabela E. Dąbrowska