PODSUMOWANIE AKCJI „MIŚ – RATOWNIK”

Dnia 31.01.17r. dobiegła końca realizacja w naszej szkole akcji Państwowej Straży Pożarnej pt. „Miś Ratownik”.

                        mis r

Miś Ratownik to przytulanka, która uosabia w świadomości dziecka domowe ciepło, poczucie bliskości rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w stresie towarzyszącym wypadkowi, gdy potrzeba znalezienia zastępczego źródła oparcia, staje się bardzo silna, a nawet konieczna do emocjonalnego przetrwania, Miś może okazać się bardzo użyteczny. Jego przydatność potwierdzona w pracy służb ratownictwa (lekarzy, policjantów, strażaków) pozwala go nazwać: "apteczką pierwszej psychologicznej pomocy". Obecność Misia Ratownika przypomina wszystkim, że w wypadku cierpi sfera emocjonalna zarówno dziecka, jak
i osoby dorosłej.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej naszego Gimnazjum, w szczególności uczniom, za włączenie się do akcji i podarowanie kilkudziesięciu misiów!

Koordynatorzy akcji:

pedagodzy i psycholodzy szkolni