Efekt udziału naszej szkoły w projekcie ERASMUS+ jest cudny. Udało nam się stworzyć coś, co - jak sama nazwa wskazuje - jest po prostu dobre.

 

Czy można, bawiąc się, nauczyć się szacunku dla drugiego człowieka i poznać właściwe wzorce zachowań, które ułatwią relacje z innymi ludźmi? Oczywiście. Dlatego właśnie, wierząc w sukces naszych starań, stworzyliśmy grę planszową "Just GOOD", która pomoże rozwiązać problem uprzedzeń oraz nietolerancji wobec innych ludzi.

Nasza gra doskonale rozwija umiejętności społeczne, ucząc tolerancji, równego traktowania, szacunku do siebie i innych oraz panowania nad emocjami. Produkt ma charakter uniwersalny, mogą się nim bawić dzieci od szóstego roku życia a także dorośli. Gra zawiera trzy rodzaje zadań, które wykorzystują różne środki wyrazu: kalambury, rysunek, gry słowne,  rebusy, ruch. Nasze dzieło ma szansę sprawdzić się w każdej świetlicy szkolnej, bibliotece oraz w domu.

Nasz produkt cechuje innowacyjność . Na rynku nie ma podobnej gry, która w prosty, przyjemny i pożyteczny sposób zaszczepiałaby empatię, wrażliwość i takt w obcowaniu z innymi ludźmi. Bawiąc się, pomożemy w wychowaniu najmłodszego pokolenia.

Członkowie Klubu ERASMUS+ zaprezentowali swoje dzieło na spotkaniu warsztatowym w Portugalii w dniach 5-11 marca 2017 roku.

WP 20170227 14 50 35 Pro LI