635775621484388117Spotkanie z olimpijczykiem, człowiekiem znanym z ekranów telewizyjnych,wybitnym sportowcem i idolem może być spełnieniem marzeń wielu ludzi. My mogliśmy dziś stanąć oko w oko z gwiazdą polskiej siatkówki - Grzegorzem Łomaczem, który odwiedził w czwartek 27 kwietnia nasze gimnazjum.

Grzegorz Łomacz: ostrołęczanin, absolwent Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce,  olimpijczyk, Wychowanek Olimpu Ostrołęka grał kolejno w następujących klubach: w MOS-ie Wola Warszawa, Politechnice Warszawskiej, Jastrzębskim Węglu i w Lotosie Treflu Gdańsk.

Grzegorz Łomacz ma na swoim koncie brązowy oraz srebrny medal mistrzostw Polski z Jastrzębskim Węglem oraz Puchar Polski z tą ekipą. Z Jastrzębskim Węglem wywalczył także czwarte miejsce w Lidze Mistrzów oraz drugie miejsce w Pucharze Challenge. Z reprezentacją Polski zajął trzecie miejsce w Pucharze Świata.

Dla naszego gościa przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Zabraliśmy Grzegorza w podróż sentymentalną do czasów młodości, przypomnieliśmy Mu lata spędzone w szkolnej ławie oraz treningi prowadzone przez nauczyciela w-f"u. Sprawdziliśmy, jak wiele z tych lat pozostało w pamięci ostrołęckiego siatkarza. Musimy przyznać, że wspaniale poradził sobie z podchwytliwymi zagadkami i quizami.

Na naszym spotkaniu nie zabrakło również sportu, który łączy ludzi na całym świecie. Grzegorz Łomacz zagrał kilkuminutowego seta z uczniami klasy IIIb o profilu piłki siatkowej, a później stanął w szranki z innymi gośćmi - uczniami Szkół Podstawowych nr 1 oraz 10, którzy również kochają siatkówkę.  

Nasz gość swoimi sukcesami udowadnia, że poświęcenie oraz determinacja połączone z miłością do sportu dają niesamowite sukcesy. Oczywiście niezbędna jest ciężka praca i wyrzeczenia, ale w ten sposób kształtujemy swoje charaktery, tworzymy lepszych siebie. 

Dzisiejsze przedpołudnie z pewnością zapadnie w pamięci wielu młodych ludzi, którzy pasjonują się siatkówką.