11111

Dnia 26.04.2017r. wolontariuszki: Julia Zglejszewska, Sonia Skrzypczak, Karolina Krzyna z klasy I c, Joanna Polak z klasy I dwraz z opiekunem SZKW, Panią Agnieszką Świtaj wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w Prze100 3159 1024x768dszkolu Miejskim nr 1 w Ostrołęce. W trakcie zajęć uczennice przeczytały dwie książeczki, następnie zadawały pytania sprawdzające uważność słuchania przez dzieci. W dalszej części spotkania odbyły się zabawy ruchowe: „Szymon mówi”, zabawy z chustą animacyjną, „Zagadki Smoka Obiboka”. Przedszkolaki były aktywizowane do zadawania zagadek, prowadzenia zabaw. Wszyscy bawili się znakomicie. Dostaliśmy zaproszenie na następne spotkania.

W tym samym dniu, pod kierunkiem Pani Izabeli Edyty Dąbrowskiej, opiekuna SZKW wolontariuszki z klasy Ii, tj. Zuzia Stefańska, Jagoda Pliszka, Zuzia Kowalska, Julia Kośnik, Marysia Biskup i Kasia Piersa przeprowadziły w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zajęcia w grupie 5 i 6 – latków w Przedszkolu Miejskim nr 7 „Tęczowa Kraina” w Ostrołęce. Uczennice przeczytały dwa opowiadania, po czym zadawały dzieciom pytania odnośnie wysłuchanych treści. Kolejnym zadaniem było zilustrowanie w formie pracy plastycznej poznanych przez dzieci bohaterów, prezentacja i wystawa prac. Przedszkolaki przy muzyce rywalizowały o tytuł króla gorącego krzesła (zawodnik, który odpadł z gry otrzymywał do wykonania kolorowankę), grały w kolory magiczną piłką, szalały podczas zabawy: „Raz, dwa, trzy - Baba Jaga patrzy!”, tworzyły sałatkę owocową, śpiewały
i tańczyły. Gry wzbogacone były symbolicznymi nagrodami. Zwieńczeniem spotkania była wspólna sesja zdjęciowa. Dzieci były zmotywowane i bardzo aktywne. Otrzymaliśmy kolejny raz zaproszenie na następne spotkania.

Opiekunowie SZKW
Izabela Edyta Dąbrowska