Obraz1

Drodzy gimnazjaliści – dajcie włos! … to akcja i jednocześnie apel fundacji Rak’n’Roll do wszystkich, którzy zmieniając fryzuję, chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy, które będą przeznaczone na peruki dla kobiet walczących z rakiem.

Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów naszego wyglądu, choć zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo one dla nas znaczą. Utrata włosów zawsze niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Dotkliwie przekonują się o tym osoby będące w trakcie leczenia chemioterapią. Utrata włosów, to skutek uboczny chemioterapii, który przeraża chorych najbardziej. Fundacja Rak’n’Roll pokazuje, że również w trakcie leczenia chemioterapią warto dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż poprawia to samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii. Ładna, dobrze dobrana peruka, poprawiając wygląd, może zdecydowanie poprawić kondycję psychiczną i samopoczucie chorego.

Przekazanie Fundacji ściętych włosów pozwoli na zrobienie naturalnych peruk dla kobiet poddających się chemioterapii. W akcji może wziąć udział każdy, kto zmieniając swój wygląd, chce zrobić coś dobrego dla innych.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy ściąć włosy. Osoby, które podejmą życiowe wyzwanie niesienia pomocy potrzebującym, proszone są o zgłoszenie do p. Ciechowicz i p.Siędy do 26 maja 20017. Więcej informacji otrzymacie podczas prowadzonych zajęć, które odbędą się  do 26 maja 2017 r. w klasach I. W porozumieniu z renomowanymi salonami fryzjerskimi oraz nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół Zawodowych nr2 w Ostrołęce , którzy przyłączyli się do naszej akcji, ustalimy terminy profesjonalnego ścięcia włosów i wystylizowania nowej fryzury. Więcej informacji  znajdziecie na Facebook'u - #1dajewlos  Jako pierwsze warkocze obcięły wspaniałe dziewczyny z klasy 2j - Zuzia Pietrzyk i Martyna Gawrych. Brawo!!! Liczymy na zrozumienie, odwagę i mnóstwo warkoczy Organizatorzy
A. Ciechowicz
M. Sięda
wspierane przez pedagogów i psychologów szkolnych.

W ramach podziękowania za odwagę i pomoc chorym niespodzianka – sesja fotograficzna będąca pamiątką wielkiego serca młodych ludzi. Zawodowy fotograf czeka pełen zapału i pomysłów artystycznych.