Każdy z nas, gimnazjalistów, jest zobowiązany do wykonania projektu. Wybieramy na początku drugiej klasy temat, z którym chcemy się zmierzyć i... przystępujemy do działania. Tym razem adresatem efektu końcowego naszych starań stały się przedszkolaki, dla których przygotowałyśmy spektakl.

Wprawdzie historię dziewczynki w płaszczyku z czerwonym kapturem znają wszyscy i była ona opowiadana już na wiele sposobów, to my nie zraziłyśmy się tym i przystąpiłyśmy do działania. Zabawy było co niemiara, natrudziłyśmy się co nieco, ale było warto. Recenzentem naszych starań było surowe jury w postaci młodych ludzi z Przedszkola Miejskiego nr 17.

Jak tylko weszły dzieciaki, okazało się, że Czerwonych Kapturków przybyła cała gromada (na głowach maluchów były czerwone czapeczki). Na widowni panowało skupienie, ponieważ po spektaklu dzieciaki brały udział w konkursach, które dla nich przygotowałyśmy. Sprytni i wprawni obserwatorzy zauważyli wiele szczegółów i bezbłędnie odpowiadali na pytania.

Podsumowując nasz projekt, możemy stwierdzić, że warto zrobić coś dla innych. Wtedy praca daje o wiele więcej radości.

 

Uczennice klasy IIi: Małgosia, Natalia, Daria, Alicja, Marysia i Wiktoria.