Sobota upłynęła nam pod znakiem radości, śmiechu i dobrej zabawy podczas festynu, który organizowaliśmy po raz kolejny.

DSC03947 1024x681

Barwnie i kolorowo było w sobotę - 3 czerwca 2017 roku - na boisku szkolnym, gdzie od 10.00 na amatorów zabaw i konkursów czekali organizatorzy Festynu Rodzinnego z Jedynką. Impreza plenerowa zgromadziła wielu gości, tych młodszych i tych nieco starszych. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Były stoiska z zabawkami, miejsca do tworzenia wycinanek oraz figurek do teatrzyków, były prezentacje przygotowane przez uczniów i zabawy z hustą, które animowali pedagodzy i psycholodzy. Na poszukujących ochłody w tym słonecznym dniu czekała kurtyna wodna, którą zmontowali ostrołęccy strażacy, a amatorów motoryzacji wabił pokaz ścigaczy i symulator jazdy na skuterze, który mogliśmy testować dzięki uprzejmości ostrołęckiej Policji. Najmłodsze dzieci chętnie bawiły się w Radosnym Świetlicobusie, tworzyły wspólnie ogromny plakat i ozdabiały swoje twarze barwnymi rysunkami.

Osoby zainteresowane życiem szkoły miały szansę dowiedzieć się więcej na temat zajęć dodatkowych oraz projektów gimnazjalnych, które realizujemy. Członkowie Klubu Erasmus+ zaprezentowali efekty swojej pracy - grę JUST GOOD, która zajęła II miejsce na Międzynarodowych Targach Prototypów, które odbywały się w marcu w Portugalii.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się w tym dniu miejsca, gdzie smakosze mogli oddać się pasji degustowania swoich ulubionych przysmaków. Grilowaliśmy wspólnie, zajadaliśmy grochówkę i rejbaka, które chętnie popijaliśmy piwem kozicowym. Chętnie sięgaliśmy też po deser w postaci domowych ciast oraz aromatycznych herbat i kaw.

Gościom imprezy czas umilały występy artystyczne w wykonaniu milusińskich z Przedszkola Miejskiego nr 13 oraz prezentacje solistów - uzdolnionych uczniów naszego gimnazjum. Popis wokalny dała również kadra pedagogiczna Gimnmazjum nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy w przyszłym roku :)