Kartezjusz stwierdził, że świadomie istnieją tylko ci ludzie, którzy potrafią logicznie myśleć. Nasi uczniowie - jak się okazało - robią to najlepiej.  

 

Piątkowe przedpołudnie 2 czerwca 2017 roku było czasem próby dla drużyn gimnazjalnych z dziewięciu szkół, które przyjęły zaproszenie Gimnazjum w Rzekuniu i wzięły udział w konkursie Cogito Ergo Sum. Młodzi ludzie prężyli swe umysły, by poradzić sobie z niebanalnymi poleceniami konkursowymi. Jury oceniała młodzież w dwóch kategoriach: zespołowej oraz indywidualnej. 

Wynik rywalizacji jest dla nas powodem do dumy. Gimnazjum nr 1 zajęło I miejsce w zmaganiach zespołowych. Bardzo dobrze wypadliśmy także w kategorii indywidualnej: Daniel Aleksandrowicz z klasy Ig zajął II miejsce, a Andrzej Romejko z klasy II e - III miejsce w kategorii MISTRZ COGITO. Mateusz Skłodowski z klasy Ia otrzymał wyróżnienie w tejże kategorii.

Gratulujemy zwycięzcom.

Jesteśmy z Was dumni!

 

Zdjęcie z zasobów Gimnazjum w Rzekuniu