Finiszujemy zwycięsko! 

Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w ubiegłym roku szkolnym przystąpiło do projektu "EUROPENEURS: European Young Entrepreneurs" (My- młodzi europejscy przedsiębiorcy). Na początku naszej pracy towarzyszyło nam raczej mgliste pojęcie o tym, co nas czeka, choć każdy z nas wiedział, że będzie dużo pracy, wiele wyzwań oraz problemów do rozwiązania i... jeszcze więcej zabawy.

Dwa lata minęły bardzo szybko i wiemy dziś doskonale, że ta zabawa - połączona praktyką - przyniosła nam wiedzę, z której korzystać będziemy w dorosłym życiu (a to przecież już za chwilę). Obserwowaliśmy pracę przedsiębiorców i uczyliśmy się, a dzięki ich doświadczeniom oraz spostrzeżeniom próbowaliśmy rozwiązywać różnorodne problemy i wyzwania, z jakimi mierzyć się muszą osoby samodzielnie prowadzące stworzony przez siebie biznes.

Jako młodzi przedsiębiorcy odnieśliśmy swój pierwszy w życiu sukces. Stworzyliśmy własną grę planszową - produkt, który jest w pełni gotowy do wejścia na rynek. Staramy się o wydanie naszej gry JUST GOOD, którą chcemy nieodpłatnie przekazać do przedszkoli oraz szkół, by służyła celom, dla których powstała. 

Wygraliśmy! Kończymy nasz udział w projekcie bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę. Patrzymy odważnie w przyszłość, bo wiemy, że jesteśmy w stanie zrobić wiele, gdy kieruje nami pasja i umiejętność radzenia sobie w świecie przedsiębiorców.

W środę 14 czerwca 2017 roku wspólnie przejechaliśmy leśnymi dróżkami niespełna 10 km, by udowodnić sobie, że razem możemy robić wiele rzeczy. I choć z czterdziestu osób, które rozpoczynały pracę nad projektem, zostało nas tylko dwadzieścioro, to jesteśmy z siebie dumni.

Trzymajcie na nas kciuki. Do nas należy świat!