Jak najpiękniej upamiętnić sportowca? Najwspanialszym hołdem złożonym ku jego czci jest kultywowanie dyscypliny, którą kochał i której poświęcił wszystko. To właśnie przekonanie sprawia, że w piątek 15 września 2017 roku już po raz dwunasty rozegraliśmy Szkolny turniej im. Arkadiusza Gołasia.

DSC04643_1024x681.jpg

Zaczęliśmy od wspomnienia postaci naszego olimpijczyka - Arka Gołasia. W prezentacji multimedialnej przywołaliśmy sylwetkę absolwenta Szkoły Podstawowej nr 7, młodego mężczyzny, ostrołęczanina, który sprawił, że piłka siatkowa jest w naszej szkole coraz bardziej popularna. Prezentowane materiały wywołały w uczestnikach turnieju oraz widzach niekłamane wzruszenie.  

Szczególnym wydarzeniem memoriału są zawsze rozgrywki, które w zawodnikach wszystkich zespołów oraz widzach budzą ogromne emocje. Graliśmy pięknie, z zaangażowaniem i poświęceniem. Nie liczyliśmy na nagrody, puchary czy medale. Najważniejszymi były: sport, gra i rywalizacja. Naszym zmaganiom kibicowali uczniowie młodszych klas siatkarskich Szkoły Podstawowej nr 5. Dla nich była to cudowna lekcja i pokaz kunsztu sportowego w wykonaniu starszych i bardziej doświadczonych kolegów.

Jak co roku po zakończeniu turnieju odwiedziliśmy grób Arka, by w ciszy pomodlić się za jego duszę. Pamiętamy o nim, jest dla nas wzorem do naśladowania.