„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają”...  

                                                                                                       (W. Szekspir)

Chcąc zgłębić tajniki sztuki aktorskiej i móc uczestniczyć w spektaklu udaliśmy się we wtorek 10 października 2017 roku do Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Kameralna sala, niewielka scena i... na niej nadspodziewanie ciekawe widowisko. Wprawdzie prezentowaną historię drewnianego pajacyka o imieniu Pinokio zna każdy z nas, to pierwszy raz widzieliśmy ją w takiej aranżacji. Scenografia była niezwykle pomysłowa, kostiumy aktorów barwne i ciekawe, widowisko nizwykle dynamiczne. Najciekawszym dla nas jednak było samo połączenie gry aktorów i animowanych przez nich lalek teatralnych. Wszystko tworzyło spójną kompozycję i było niezwykle piękne.

Po spektaklu uczestniczyliśmy w warsztatach, które pomogły nam lepiej poznać specyfikę pracy aktorów teatralnych. Pan Tomasz Rynkowski zapraszał na scenę kolejnych widzów, którzy wraz z nim wykonywali zabawne, choć jednocześnie trudne ćwiczenia (doskonaliliśmy dykcję, ruch sceniczny oraz umiejętność wyrażania uczuć poprzez gest i mimikę).

Ta wycieczka pozwoliła nam lepiej zrozumieć pracę aktora oraz poznać teatr od podszewki.

Wiedzę o teatrze zgłębiały klasy: 4b, 5a, 6a i 2d :)