14 października obchodziny święto uczniów, nauczycieli oraz pracowników oświaty  - Dzień Edukacji Narodowej. Są apele, odświętny strój, kwiaty i życzenia. 

Nasza codzienność szkolna to ciężka praca, żmudna nauka i wiele zadań do wykonania. Jedni z nas to lubią, innym wiele rzeczy sprawia trudność. Zawsze obok nas są jednak osoby, które z życzliwością i nieopisaną wręcz cierpliwością tłumaczą nam wszelkie zawiłości i tajemnice świata, pracują z nami, pomagają znaleźć rozwiązanie nawet najbardziej skomplikowanych spraw. To nasi nauczyciele. Oni doskonale wiedzą, że praca z młodym człowiekiem, to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Przez te wspólnie spędzone lata stają się nam bliscy, znają nas, potrafią pocieszyć i podnieść na duchu.

W Dniu Edukacji Narodowej dziękujemy Wam, nauczyciele. Ślemy podziękowania i wyrazy szacunku dla wszystkich pracowników szkoły za to, że dbają o nas. Dobrze wiedzieć, że mamy przyjaciół w miejscu, gdzie spędzamy większą część dnia.