Promocja książki Piotra Bąka stała się wspaniałą okazją do spotkania w środowy wieczór i wspominania jednego z najbardziej rozpoznawalnych sportowców Ostrołęki, wspaniałego siatkarza, olimpijczyka, członka polskiej kadry narodowej w piłce siatkowej - śp. Arkadiusza Gołasia.

Autor zatytułował swoją opowieść: "Arkadiusz Gołaś. Przerwana Podróż". Jak sam przyznał, do spisania wspomnień rodziny, znajomych oraz kolegów z reprezentacji i trenerów naszego młodego siatkarza, skłoniła go pamięć o Arku, która trwa do dziś. 

Oficjalna promocja książki odbyła się 8 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5. Dla wydawnictwa wybór miejsca spotkania był oczywisty. Wskazali naszą szkołę, w której rozkwitał talent sportowy Arkadiusza Gołasia. Tu, pod okiem trenera Renisława Dmochowskiego, zdobywał i doskonalił umiejętność gry w piłkę siatkową oraz ćwiczył hart ducha.

Podczas spotkania promocyjnego wspominaliśmy sylwetkę Arka - uzdolnionego siatkarza, który wytrwale dążył do realizacji swoich pragnień. Do dziś jego postawa jest wzorem dla wielu ludzi rozpoczynających swoją przygodę ze sportem.

Gośćmi honorowymi spotkania byli rodzice Arka - Państwo Danuta i Tomasz Gołasiowie. Swoją obecnością zaszczycili nas znani i cenieni przedstawiciele siatkarskiego świata: Waldemar Wspaniały - były selekcjoner reprezentacji Polski, Krzysztof Felczak - trener Arka Gołasia w MOS Wola Warszawa, Mariusz Szyszko - rzecznik prasowy reprezentacji Polski w piłce siatkowej, Janusz Uznański - rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Gościliśmy również autora książki - Piotra Bąka oraz przedstawiciela wydawnictwa SQN - Piotra Stokłosę. 

Dzięki książce Piotra Bąka mogliśmy spotkać się z Arkiem jeszcze raz. Pozostają z nami Jego słowa: "Nie pozwól, aby ktoś zniszczył Twoje marzenia".

Arku! Grasz już 12 lat w Niebiańskiej Drużynie. Pamiętamy i tęsknimy!