Dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Twórczości Adama Mickiewicza. Dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę i zdobyły laur zwycięzcy.

Spotkanie z poezją Adama Mickiewicza organizowane jest w Szkole Podstawowej nr 3 już od wielu lat. Dzięki niemu uczniowie mają szansę poznać lepiej dzieła poety oraz zmierzyć się z wyzwaniem zaprezentowania jego utworów we własnej interpretacji. Nie jest to łatwe zadanie, więc ci, ktorzy decydująsię je podjąć, zasługują na uznanie i szacunek.

W konkursie wystartowało dziewiętnastu uczniów z ostrołęckich podstawówek. Wszyscy radzili sobie doskonale. Na podium znalazła się Izabela Łapińska - uczennica klasy 2H, która zaprezentowała utwór "Żaby i ich króle" i zajęła I miejsce. Wyróżnienie w tymże konkursie zdobyła także Kornelia Majkowska z klasy 5B, która wygłosiła tekst "Powrót taty".

Gratulujemy naszym koleżankom i życzymy im kolejnych sukcesów.