Kolejna odsłona konkursu recytatorskiego "Niektórzy lubią poezję" dowiodła, że my ją bardzo lubimy. Postanowiliśmy więc w czwartkowe popołudnie 4 stycznia 2018 roku wygłosić wybrane wiersze ks. Jana Twardowskiego.

Tym razem do rywalizacji o laur najlepszego recytatora stanęli uczniowie klas IV - VII Szkoły Podstawowej nr 5. Było nastrojowo i radośnie, gdyż wiersze duchownego - poety właśnie takie są. Ukazują nam świat takim, jaki jest. Odkrywają przed nami ludzkie portrety, w których jest miłość, radość, zwątpienie, pycha, poszukiwanie i odnajdywanie Boga. Takiej wiary, która kroczy do Boga i poszukuje Go w najmniejszych istnieniach, uczył nas ks. Twardowski.

Gratulujemy młodym recytatorom, którzy przygotowali i wygłosili piękne utwory.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Magdalena Kubeł IV c

II miejsce - Martyna Kukuć VII c i Eliza Napiórkowska IV c

III miejsce - Zuzanna Dajcz IV a

Jury przyznało również wyróżnienia. Na specjalne zasłużyli: Agata Szczubełek i Inga Dąbrowska z klasy V b oraz Jakub Bałon z klasy IV c.