Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych (czyli 12 stycznia) dzieci z klas młodszych i „zerówkowicze” wzięły udział w zorganizowanym w szkole wydarzeniu pod hasłem „Pamiętaj koniecznie – ferie spędzaj bezpiecznie".  

DSC05449 1024x681   

Trzecioklasiści przedstawili krótką część artystyczną na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Prezentowane wiersze, piosenki i przestrogi miały na celu uwrażliwienie uczniów na zdrowe i bezpieczne spędzanie zimowego szaleństwa.   

Zaproszeni goście, panowie policjanci przypominali, m.in. o tym, aby dzieci korzystały tylko z wyznaczonych terenów do zabawy - placów zabaw, podwórka czy boiska sportowe, nie otwierały drzwi obcym, nie przesiadywały zbyt długo przy komputerach oraz bawiły się bezpiecznie.

 „Pod fachowym okiem” ratowników  z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce dzieci powtórzyły wiele potrzebnych umiejętności m.in. wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale też numery telefonów alarmowych, pod które można zadzwonić, aby wezwać pomoc.

Na zakończenie imprezy wręczono  dyplomy i upominki dla dzieci, które wyróżniły się w szkolnym konkursie „Anioł – aniołowie są wśród nas”.

Szkolną akcję przygotowały: Elżbieta Ossowska, Alina Piasta, Agnieszka Kornaga-Bałdyga i Karolina Milewska-Lipka.