Zespół Doradców Zawodowych i Przedsiębiorcy pomogą stworzyć "Nawigator" dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych w Ostrołęce

Dnia 07.01.18r. w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami, którym został przedstawiony innowacyjny program opracowany przez Zespół Doradców Zawodowych pod kierunkiem Pani dr Izabeli Edyty Dąbrowskiej w ścisłej współpracy z Wydziałem Oświaty UM Ostrołęki. 

W marcu 2018r. do rąk młodych ludzi z ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w Ostrołęce trafi "Nawigator wspomagający uczniów w wyborze szkoły-zawodu w Mieście Ostrołęka".Jeden z jego rozdziałów powstanie przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami. 

            nwigator           

Zespół Doradców Zawodowych przygotował koncepcję podręcznika, który skieruje uwagę młodzieży na szkoły branżowe (szkoły zawodowe). Pomoże w wyborze zawodu, ale również odpowie na ważne pytania, jak np. Jaki mam charakter? Jakie posiadam zdolności? Co mnie interesuje? Jaką mam motywację? Nawigator pomoże w komunikacji między uczniem, szkołą zawodową a przedsiębiorcami i miastem Ostrołęka. Jeden z rozdziałów "Nawigatora" poświęcony będzie ofertom lokalnych firm, gdzie młody człowiek szukający pracy będzie mógł skierować swe kroki. Oferty będą zawierały ogólne informacje o firmie i dane kontaktowe. Ważne jest, aby absolwent kończący szkołę zawodową był jak najlepiej
przygotowany do przyszłej pracy.

Izabela Edyta Dąbrowska
Reprezentant Naszej szkoły na spotkaniu z Przedsiębiorcami