24.05.2017 r., grupa wolontariuszy z klasy 3i z opiekunem szkolnego koła IMAG0112 576x1024wolontariatu Agnieszką Świtaj brała udział w akcji wyprowadzania podopiecznych schroniska "Canis" na spacer. Uczestnicy po spacerze karmili zwierzęta, czesali je, spędzili z nimi cudowne chwile. Była to możliwość okazania serca bezdomnym zwierzętom.

wosp

Dnia 15.01.2017r. do 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyli się także uczniowie naszego Gimnazjum - wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu, tj. Aleksandra Rak (IIf), Justyna Siekierska (IIf), Adrian Bednarczyk (IIb) oraz Wiktor Wierzbowski (IIg). Mogliśmy ich spotkać zbierających pieniądze do puszek m.in. przy Sanktuarium p.w. Świętego Antoniego oraz w Hali Targowej „Feniks” w Ostrołęce. Tegoroczna akcja została zrealizowana na rzecz dzieci oraz seniorów. W całym ostrołęckim sztabie zebrano 33 tys. 300 zł. Gratulujemy młodzieży wspaniałej postawy!

Opiekunowie SzKW

ZBIÓRKA PIENIĘDZY W GALERII BURSZTYNOWEJ W OSTROŁĘCE
Z UDZIAŁEM NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

sdsad

W dniach 4 – 5 marca 2017r. w godz. 12.00-18.00, w Galerii Bursztynowej, 19. wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu – uczniów oddziału IIIi zbierałopieniądzedla Pana Mirosława Witkowskiego z Ostrołęki. W sierpniu 2015r. serce 33-latka nagle przestało bić. Doszło do niedotlenienia i uszkodzenia mózgu. Obecnie mężczyzna nie jest zdolny do samodzielnego funkcjonowania. Każda złotówka wrzucona do puszek wolontariuszy będzie dużą pomocą w procesie leczenia i rehabilitacji Mirosława. Dziękujemy Naszej młodzieży, która zaangażowała się w realizację tego przedsięwzięcia. Gratulujemy ochotnikom wspaniałej postawy!

Koordynatorzy akcji w szkole:
Pani Izabela Edyta Dąbrowska
Pani Anna Romejko

PODSUMOWANIE AKCJI NA RZECZ SCHRONISKA
DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W KRUSZEWIE

karma canis

Dnia 11.01.17r. podsumowaliśmy akcję na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Canis” w Kruszewie. Dzięki ofiarności i dobremu sercu uczniów naszego Gimnazjum udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów karmy, a także kołdry, poduszki, miski i zabawki dla jego podopiecznych. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i uczniom, którzy zaangażowali się w akcję. Gratulujemy Wam wspaniałej postawy!

podziekowanie canis

Wiosną planujemy wyjazd do Schroniska, aby móc spędzić czas z jego podopiecznymi.

Opiekunowie II Grupy Wiekowej

i Szkolnego Koła Wolontariatu

Walentynki 2017

Dnia 09.02.17r. w naszej szkole wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu pod kierunkiem Pani Agnieszki Świtaj i Pani Izabeli Edyty Dąbrowskiej wykonali ponad 800 serduszek z sentencjami dotyczącymi miłości. Następnie rozdali je wśród wszystkich pracowników (Dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi) oraz uczniów Gimnazjum.

waas.jpg

Czytaj więcej: Walentynki 2017

NADZIEJA WOLONTARIATU

Dnia 06.12.16r. uczeń klasy IIc – Szymon Jakubiak, wolontariusz Szkolnego Koła Wolontariatu, otrzymał na Gali Wolontariatu w OCK z rąk Prezydenta miasta Ostrołęki nagrodę w kategorii specjalnej „Nadzieja Wolontariatu”.

Szymon wykazał się wzorową postawą realizując działania społeczne
na rzecz osób najbardziej potrzebujących w środowisku lokalnym miasta Ostrołęki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

212ee