Świąteczna Zbiórka Żywności to projekt realizowany przez Banki Żywności, które współpracują z Federacją Polskich Banków Żywności. Jej celem jest zebranie w ciągu trzech dni jak najwięcej produktów, które trafią do potrzebujących osób. W dniach 4-6.12.15r. wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zbierali żywność w supermarketach na terenie miasta Ostrołęki.

Opiekun SzKW

Izabela E. Dąbrowska

GALERIA ZDJĘĆ

bank.jpg

wospPolicjanci ostrołęckiej komendy przeprowadzili szkolenie z osobami, które dn. 10.01.16r.  kwestowały na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas spotkania asp. Bożena Piersa oraz mł. asp. Tomasz Żerański zwrócili uwagę na zasady bezpieczeństwa związane z doroczną zbiórką. Wskazano na główne zagrożenia oraz jak zachować się w przypadku, gdy wolontariusz dostrzeże określone niebepieczeństwo. Szkolenie ochotników biorących udział w XXIV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyło się w piątek (08.01.15r.) w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Udział w nim wzięły uczennice naszej szkoły, oddziału If, tj. Marta Łachacz, Aleksandra Rak, Justyna Siekierska, które uczestniczyły jako wolontariuszki w akcji WOŚP na ulicach naszego miasta (zebrały 2540 zł i 54 gr – w ocenie organizatorów była to najwyższa kwota zgromadzona przez trzyosobowy Zespół wolontariuszy w godz. 12:00-16:00). W akcję zaangażowały się także uczennice oddziału Ia, tj. Adrianna Godzieba, Martyna Sokołowska i Julia Żerańska. Gratulujemy wspaniałej postawy!

 

Opiekun SzKW Izabela E. Dąbrowska

Nakrętki - akcja100 2398 800x600

 

W roku szkolnym 2015/2016 w Gimnazjum nr 1 Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę  nakrętek na rzecz osób z niepełnosprawnością. Akcja trwać będzie przez cały rok szkolny. Dziękujemy całej społeczności szkolnej  za wsparcie w tym zakresie.

Koordynatorzy akcji:
mgr Danuta Srebrna
dr Izabela E. Dąbrowska

POGOTOWIE KOLEŻEŃSKIE

asdas

W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu przez cały rok szkolny w naszym Gimnazjum organizowana jest akcja pt. „Pogotowie koleżeńskie”. W każdy poniedziałek w gabinecie pedagoga szkolnego (s.122) w godzinach 14:35 – 15:20 pod kierunkiem Pani Izabeli Edyty Dąbrowskiej zdolni uczniowie pomagają w zrozumieniu materiału i odrabianiu lekcji uczniom mającym trudności w nauce. Aktualnie współpraca w tym zakresie realizowana jest pomiędzy uczniami oddziałów Ie i If.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych uczniów do współpracy!

 Izabela Edyta Dąbrowska

pedagog szkolny opiekun SzKW

100 2392 800x600

Dnia 12.10.15r. odbyło się zebranie członków Szkolnego Koła Wolontariatu z opiekunem – Panią Izabelą E. Dąbrowską. Omówiono na nim m.in. cele i założenia działalności wolontarystycznej podejmowanej i prowadzonej przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce w roku szkolnym 2015/2016.