logo.jpg

Dnia 05.05.2016r. uczniowie oddz. Ia, tj. Julia Białczak, Jakub Gąska, Adrianna Godzieba, Szymon Kamień, Martyna Sokołowska i Julia Żerańska – wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu pod kierunkiem Pani Izabeli Edyty Dąbrowskiej przygotowali dla wychowanków Przedszkola Miejskiego Nr 7 „Tęczowa Kraina” w Ostrołęce interesujące zajęcia w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Przedszkolaki wysłuchały czytanej przez gimnazjalistów książki
pt. „Franklin chce mieć zwierzątko”; opowiedziały o zwierzakach, które posiadają w swoich domach i o tych, o których marzą; wykonały pracę plastyczną przedstawiającą zwierzątko ich marzeń (jej wyniki zaprezentowały na forum grupy); wzięły udział w kalamburach, podczas których odgadywały prezentowane przez rówieśników zwierzęta; uczestniczyły w zabawie
pt. „Chodzi lisek koło drogi…”. Na zakończenie zajęć wolontariusze obejrzeli pokaz taneczny
w wykonaniu dziewczynek z grupy V.

Spotkanie „z książką w roli głównej” przyniosło wszystkim jego uczestnikom
ogromną radość i pozostawiło cudowne wspomnienia…

tumb

POMAGAMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ!

100 2420 1024x768

Dnia 27.11.15r. podsumowaliśmy akcje społeczne pt. „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę” oraz „Pełna miska”. Przez 4. tygodnie wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz uczniowie oddziałów I. naszego Gimnazjum zbierali akcesoria dla podopiecznych Schroniska „Canis” w Kruszewie. Zbiórka zakończyła się sukcesem, gdyż zgromadziliśmy kilkadziesiąt kilogramów karmy, używane koce i poduszki, miski, zabawki dla psów i kotów.

Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie!

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Izabela E. Dąbrowska

Opiekunowie Grupy Wiekowej I.

Małgorzata Dreas

Anna Szabłowska

                       

 

Świąteczna Zbiórka Żywności to projekt realizowany przez Banki Żywności, które współpracują z Federacją Polskich Banków Żywności. Jej celem jest zebranie w ciągu trzech dni jak najwięcej produktów, które trafią do potrzebujących osób. W dniach 4-6.12.15r. wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zbierali żywność w supermarketach na terenie miasta Ostrołęki.

Opiekun SzKW

Izabela E. Dąbrowska

GALERIA ZDJĘĆ

bank.jpg

wospPolicjanci ostrołęckiej komendy przeprowadzili szkolenie z osobami, które dn. 10.01.16r.  kwestowały na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas spotkania asp. Bożena Piersa oraz mł. asp. Tomasz Żerański zwrócili uwagę na zasady bezpieczeństwa związane z doroczną zbiórką. Wskazano na główne zagrożenia oraz jak zachować się w przypadku, gdy wolontariusz dostrzeże określone niebepieczeństwo. Szkolenie ochotników biorących udział w XXIV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyło się w piątek (08.01.15r.) w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Udział w nim wzięły uczennice naszej szkoły, oddziału If, tj. Marta Łachacz, Aleksandra Rak, Justyna Siekierska, które uczestniczyły jako wolontariuszki w akcji WOŚP na ulicach naszego miasta (zebrały 2540 zł i 54 gr – w ocenie organizatorów była to najwyższa kwota zgromadzona przez trzyosobowy Zespół wolontariuszy w godz. 12:00-16:00). W akcję zaangażowały się także uczennice oddziału Ia, tj. Adrianna Godzieba, Martyna Sokołowska i Julia Żerańska. Gratulujemy wspaniałej postawy!

 

Opiekun SzKW Izabela E. Dąbrowska

Nakrętki - akcja100 2398 800x600

 

W roku szkolnym 2015/2016 w Gimnazjum nr 1 Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę  nakrętek na rzecz osób z niepełnosprawnością. Akcja trwać będzie przez cały rok szkolny. Dziękujemy całej społeczności szkolnej  za wsparcie w tym zakresie.

Koordynatorzy akcji:
mgr Danuta Srebrna
dr Izabela E. Dąbrowska