WYSTAWA „POMÓŻ INNYM ZOSTAJĄC WOLONTARIUSZEM”

wo1
                       

MOPR w Ostrołęce wyróżnił uczniów naszej szkoły, tj. Zuzannę Perzan (IIId), Szymona Jakubiaka (kl. IIIc) oraz Daniela Wołosza (IIf), dostrzegając po raz kolejny ich zaangażowanie w realizację działań wolontarystycznych na rzecz środowiska lokalnego, zaproszeniem na wystawę fotograficzną pod hasłem „Pomóż innym zostając wolontariuszem”, która odbędzie się dn. 01.12.17r. w Ostrołęckim Centrum Kultury. Drodzy Wolontariusze, gratulujemy Wam kolejnego wyróżnienia!

Opiekunowie SZKW

„CYGANKA PRAWDĘ CI POWIE…”

 an2 480x640 an1 480x640

Dnia 30.11.17r. pod kierunkiem opiekunów SZKW, Pani Agnieszki Świtaj i Pani Izabeli E. Dąbrowskiej, uczennice oddziału IIi, tj. Zuzanna Kowalska, Maria Biskup, Jagoda Pliszka, Zuzanna Stefańska i Maria Szczepanekprzygotowały i przeprowadziły wróżby andrzejkowe dla całej społeczności szkoły. Dziewczęta w przebraniu Cyganek wróżyły m.in. z serca imion, zawodów, magicznych jabłuszek, kubeczków. Wróżbom towarzyszyła muzyka i słodkości. Dziękujemy wolontariuszkom SZKW za zaangażowanie i zachęcenie do wspólnej zabawy uczniów naszej szkoły.

Opiekunowie SZKW

24.05.2017 r., grupa wolontariuszy z klasy 3i z opiekunem szkolnego koła IMAG0112 576x1024wolontariatu Agnieszką Świtaj brała udział w akcji wyprowadzania podopiecznych schroniska "Canis" na spacer. Uczestnicy po spacerze karmili zwierzęta, czesali je, spędzili z nimi cudowne chwile. Była to możliwość okazania serca bezdomnym zwierzętom.

wosp

Dnia 15.01.2017r. do 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyli się także uczniowie naszego Gimnazjum - wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu, tj. Aleksandra Rak (IIf), Justyna Siekierska (IIf), Adrian Bednarczyk (IIb) oraz Wiktor Wierzbowski (IIg). Mogliśmy ich spotkać zbierających pieniądze do puszek m.in. przy Sanktuarium p.w. Świętego Antoniego oraz w Hali Targowej „Feniks” w Ostrołęce. Tegoroczna akcja została zrealizowana na rzecz dzieci oraz seniorów. W całym ostrołęckim sztabie zebrano 33 tys. 300 zł. Gratulujemy młodzieży wspaniałej postawy!

Opiekunowie SzKW

ZBIÓRKA PIENIĘDZY W GALERII BURSZTYNOWEJ W OSTROŁĘCE
Z UDZIAŁEM NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

                       sdsad

W dniach 4 – 5 marca 2017r. w godz. 12.00-18.00, w Galerii Bursztynowej, 19. wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu – uczniów oddziału IIIi zbierałopieniądzedla Pana Mirosława Witkowskiego z Ostrołęki. W sierpniu 2015r. serce 33-latka nagle przestało bić. Doszło do niedotlenienia i uszkodzenia mózgu. Obecnie mężczyzna nie jest zdolny do samodzielnego funkcjonowania. Każda złotówka wrzucona do puszek wolontariuszy będzie dużą pomocą w procesie leczenia i rehabilitacji Mirosława. Dziękujemy Naszej młodzieży, która zaangażowała się w realizację tego przedsięwzięcia. Gratulujemy ochotnikom wspaniałej postawy!

Koordynatorzy akcji w szkole:
Pani Izabela Edyta Dąbrowska
Pani Anna Romejko

PODSUMOWANIE AKCJI NA RZECZ SCHRONISKA
DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W KRUSZEWIE

karma canis

Dnia 11.01.17r. podsumowaliśmy akcję na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Canis” w Kruszewie. Dzięki ofiarności i dobremu sercu uczniów naszego Gimnazjum udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów karmy, a także kołdry, poduszki, miski i zabawki dla jego podopiecznych. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i uczniom, którzy zaangażowali się w akcję. Gratulujemy Wam wspaniałej postawy!

podziekowanie canis

 

Wiosną planujemy wyjazd do Schroniska, aby móc spędzić czas z jego podopiecznymi.

                       

Opiekunowie II Grupy Wiekowej

i Szkolnego Koła Wolontariatu