Przewodniczący SU: Dominik Opęchowski 3b

Magdalena Radwańska
Renata Zwierz-Brzostek
Anna Kubeł

sowa ksiazkaNa wniosek Samorządu Uczniowskiego w naszym gimnazjum od 1 listopada 2015 roku pojawią się "Bony na niepytanie".Na wniosek Samorządu Uczniowskiego w naszym gimnazjum od 1 listopada 2015 roku pojawią się "Bony na niepytanie". Jest to szczególne wyróżnienie dla tych uczniów, których frekwencja w ciągu miesiąca będzie równa 100%. Taki bon działa jak "koło ratunkowe", dzięki któremu posiadający go uczeń może uniknąć odpytania go przez nauczyciela podczas lekcji. Rozwiązanie to posiada wadę - bon można wykorzystać tylko jeden raz.

Regulamin korzystania z "Bonu na niepytanie"

1. Bon otrzymuje uczeń, który (w ciągu całego miesiąca kalendarzowego) zachował 100% frekwencji.

2. Bon uprawnia szczęśliwego posiadacza do jednorazowego zwolnienia go z odpowiedzi ustnej podczas wybranej lekcji.

3. Okres ważności bonu wynosi jeden miesiąc (data ważności znajduje się na odwrocie bonu).

4. Uczeń ma prawo skorzystać z bonu jedynie na początku lekcji.

5. Bony nie zwalniają z kartkówek i sprawdzianów, nie usprawiedliwiają również braku pracy domowej.

6. Na każdym przedmiocie uczeń może wykorzystać moc "Bonu na niepytanie" najwyżej trzy razy w ciągu roku.

7. Bony mogą być wydawane jedynie przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

Program radiowęzła

Dzień tygodnia Nazwa audycji Prowadzący
„Polskie poniedziałki" " Złote przeboje lat 80-tych”

Aneta Auguściak 3b

Paula Orłowska 3b

Maja Zabielska 3b

"Ponadczasowe
  hity wtorkowe"
„Hity wszechczasów”

Martyna Gawrych 3j

Aleksandra Gawkowska 3j

Wiktoria Wronowska 3j

"Bombowe środy" „Pop non stop”

Natalia Wasyk 3e

Aleksandra Ciechowicz 3e

Zuzanna Pietrzyk 3j

"Rockowe czwartki" „Ciężkie granie - nieprzerwanie”

Rozalia   Karwowska 3e

Natalia   Kulesza 3e

Julita   Kostrzewska 3e

"Relaksacja piątkowa" „Jazz & Swing & Classics Collection”

Anna Wronowska 3j

Hanna Syguła 3j

Opiekunami radiowęzła są: Łukasz Symołon i Agnieszka Dąbrowska

INNE:

• Wszelkie ogłoszenia związane z działalnością szkoły, informacje o osiągnięciach uczniów itp. należy zgłaszać na fb lub osobiście do osób, które danego dnia prowadzą audycję.

Regulamin radiowęzła.

1. Celem      Radiowęzła jest działalność rozrywkowo-informacyjna. Oprócz dozy rozrywki,      radiowęzeł ma za zadanie przekazywanie komunikatów od Dyrekcji,
         Grona Pedagogicznego oraz opiekunów  Samorządu Uczniowskiego,
         a także przypominanie o ważniejszych akcjach, datach i wydarzeniach.
  2. "Pracownicy"  (uczniowie) radiowęzła są wytypowani przez opiekunów SU po wcześniejszym      samodzielnym zgłoszeniu się kandydatów.
  3. Zespół uczniów pracujących w radiowęźle wybiera Szefa.
  4. Szef powinien być osobą lubianą i  akceptowaną, twórczą i z poczuciem humoru, jego ocena zachowania musi być  minimum bardzo dobra.
  5. Szef stymuluje pracę jest osobą kreatywną,  śmiałą i niekonfliktową, asertywną
         i empatyczną.
  6. W miarę potrzeb uzupełniamy skład osobowy.
  7. W pomieszczeniu radiowęzła mogą przebywać tylko wyznaczone osoby maks. 3.
  8. "Pracownicy"  radiowęzła przestrzegają porządku w pomieszczeniu radiowęzła, dbają o wystrój      oraz sprzęt grający.
  9. Prowadzący audycję odpowiadają za realizację programu ogólnego (ramówki).
  10. Nadawanie programu odbywa się w czasie  przerw w godzinach:

9.35-9.45

10.30-10.40

11.25-11.45

12.30-12.50 -a kończy tuż po dzwonku na lekcję.

1. Nadawana muzyka musi być zróżnicowana gatunkowo z uwzględnieniem gatunków przewidzianych do prezentacji na dany dzień tygodnia. Nie może zawierać wyrażeń wulgarnych i przekleństw.
  2. O wszelkich zauważonych usterkach należy powiadamiać opiekuna radiowęzła bądź dyrekcję szkoły.
  3. Prowadzący audycję odpowiadają za porządek  w pomieszczeniu oraz zamknięcie drzwi.
  4. Klucz do studia znajduję się w  sekretariacie i tam należy go zwrócić po zakończeniu „pracy”.
  5. Prezentowana muzyka jest dostosowana do okoliczności,      świąt, rocznic itp.

Gramy…gramy…gramy…