DSC03635 1024x681Gimnazjum nr 1 stało się dziś centrum Europy. Na kilka godzin sala gimnastyczna zamieniła się w wielką, niezwykle gwarną i barwną arenę, na której swoje stoiska miały wszystkie kraje Starego Kontynetu. Uczniowie każdej klasy mogli odbyć swój własny Eurotrip.


 

Czytaj więcej: Dzień Europejski 

11111

Dnia 26.04.2017r. wolontariuszki: Julia Zglejszewska, Sonia Skrzypczak, Karolina Krzyna z klasy I c, Joanna Polak z klasy I dwraz z opiekunem SZKW, Panią Agnieszką Świtaj wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w Prze100 3159 1024x768dszkolu Miejskim nr 1 w Ostrołęce. W trakcie zajęć uczennice przeczytały dwie książeczki, następnie zadawały pytania sprawdzające uważność słuchania przez dzieci. W dalszej części spotkania odbyły się zabawy ruchowe: „Szymon mówi”, zabawy z chustą animacyjną, „Zagadki Smoka Obiboka”. Przedszkolaki były aktywizowane do zadawania zagadek, prowadzenia zabaw. Wszyscy bawili się znakomicie. Dostaliśmy zaproszenie na następne spotkania.

Czytaj więcej: Cała Polska Czyta Dzieciom 2017

Członkowie Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej zaplanowali cykl 16 spotkań w miastach wojewódzkich, w trakcie których postarają się wspólnie z zaproszonymi gośćmi odpowiedzieć na pytanie: „Jakiej reprezentacji potrzebuje polska młodzież?”. Do udziału w spotkaniu zapraszają wszystkich młodych ludzi, którzy chcieliby podzielić się swoją opinią w tej sprawie.

Szczegółowe informacje, w tym harmonogram i zasady zgłoszenia chęci udziału w spotkaniach, znajdują się na stronie Rady Dzieci i Młodzieży na Facebooku:https://www.facebook.com/radamlodziezy/

Ministerstwo Edukacji Narodowej