Europa na wyciągnięcie ręki...

Natura nie znosi próżni i dlatego w naszej szkole znów gwarno. Tym razem podjęliśmy się zgłębienia wiedzy o krajach europejskich. Jest ich wiele, każdy ma w sobie coś, co czyni go niezwykłym i oryginalnym. Dlatego podzieliliśmy się pracą, by nikt nie czuł się pominięty, opracowaliśmy plan prezentacji i... przystąpiliśmy do pracy.

Aby uczcić 7 maja – Dzień Europy - nauczyciele języków obcych już po raz drugi zorganizowali Dzień Europejski. Każda klasa ucząca się w naszym gimnazjum miała zaprezentować inny kraj starego kontynentu. Sposób prezentacji i jej efekt oceniała społeczność naszej szkoły. Tak naprawdę jednak nie ma przegranych, gdyż wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Podróże kształcą, bawią i rozwijają wyobraźnię. Dzisiejszy dzień w Gimnazjum nr 1 był magiczną podróżą po krajach Unii Europejskiej. Było nietuzinkowo, wesoło i magicznie. Brać uczniowska po raz kolejny zintegrowała się w działaniu.

Dodatkową atrakcją był spektakl "Czerwony Kapturek", który uczniowie mogili podziwiać na stołówce szkolnej. Był on doskonałym sprawdzianem znajomości języków obcych, gdyż aktorzy mówili w języku niemieckim. Po przedstawieniu pani Aleksandra Nowak z Punktu Informacji Europejskiej "Europe Direct" przeprowadziła konkurs wiedzy o krajach Europy. Uczniowie, którzy znali odpowiedź na większość pytań, otrzymywali ufundowane przez panią Nowak nagrody.

 

Pierwsze miejsce zdobyła klasa 2f – Cypr.

Drugie miejsce zdobyła klasa 3j – Wielka Brytania

Trzecie miejsce zdobyła klasa 3g - Finlandia

 

DSC00138 1024x768

zobacz więcej zdjęć

OMNBIUS 2014

 

21 maja 2014 r. w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce odbyła się kolejna edycja międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej

„OMNIBUS”. W konkursie wzięli udział uczniowie z Gimnazjum nr 1, nr 2, nr 3, nr 4 i nr 5 z Ostrołęki.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy z przedmiotów przyrodniczych , inspirowanie do twórczej aktywności oraz kształtowanie harmonijnego współdziałania w zespole i zdrowej rywalizacji.

Podczas konkursu wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy z fizyki , chemii, biologii i geografii.

DSC07021 TMB

(zobacz więcej zdjęć w galerii)

I miejsce  zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 : Klaudia Jadczak, Natalia Budziszewska , Piotr Wójcik.

II miejsce  zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 5 : Anna Antośkiewicz, Katarzyna Camlet , Aleksander Płocharski.

III miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 3 : Monika Bloch,Michalina Liszewska, Rafał Kowalewski.

Organizatorzy konkursu- nauczyciele przedmiotów przyrodniczych w Gimnazjum nr 1 dziękują za udział i zapraszają na przyszłoroczną edycję konkursu .

 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

WIEDZY PRZYRODNICZEJ

OMNIBUS

Ostrołęka
rok szkolny 2013/2014
 
REGULAMIN:
  • W konkursie biorą udział gimnazjaliści klas trzecich.
  • Gimnazjum zgłasza do konkursu jeden 3-osobowy zespół.
  • Uczestnicy odpowiadają na pytania ustnie i pisemnie.
 
Konkurs odbędzie się dn. 21 maja 2014r. w Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce w sali biologicznej nr 128 (I piętro).
Zgłoszenia prosimy przesłać do dnia 16 maja (piątek) 2014 r. z dopiskiem: „OMNIBUS” na adres:
Gimnazjum nr 1 ul. Hallera 12 07-410 Ostrołęka lub telefonicznie: 764 45 40
 
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
 
ORGANIZATOR:
Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce

Wiosna to czas podsumowań osiągnięć dydaktycznych szkół. Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego zajmują wysokie miejsca w konkursach międzyszkolnych, regionalnych , wojewódzkich i ogólnopolskich.

Oto najlepsi z Gimnazjum nr 1:

Maciej Wiśniewski, Franciszek Szarwacki – laureaci a Adrian Brzuzy – finalista Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W konkursie wzięło udział ponad dwustu uczniów ze szkół z całej Polski.

Karolina Biernacka – laureatka, Klaudia Jadczak – finalistka Konkursu Polonistycznego organizowanego przez MSCDN na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Karolina jest jedyną ostrołęczanką, która w tym roku szkolnym zdobyła ten zaszczytny tytuł w tak prestiżowym konkursie. Rywalizacja była bardzo duża, bo do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 213 uczniów z województwa mazowieckiego a Karolina była jedną z 69 laureatów.

 

Franciszek Szarwacki – laureat, 1 z 45 laureatów tegorocznej edycji Konkursu Matematycznego organizowanego przez MSCDN na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty- jedyny w Ostrołęce laureat tego konkursu w tym roku szkolnym. Warto również przypomnieć, że Franek jest laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów za rok 2012/2013

 

 

Piotr Wójcik – laureat I stopnia, Michał Perłakowski i Damian Dobkowski – laureaci III stopnia, Jędrzej Zalewski i Wiktor Rostkowski – laureaci IV stopnia, Bartłomiej Suchecki laureat V stopnia ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Oxford”

Uczestnicy takich konkursów muszą wykazać się rozległą wiedzą oraz zdolnościami, które umożliwiają im zaprezentowanie umiejętności twórczego myślenia w rozwiązywaniu zadań problemowych.

Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów.

 

OsiagnieciaDydaktyczne20132014