Wycieczka do Warszawy

Resized 20171127 113916Resized 20171127 131459Resized 20171127 153615

W poniedziałek 27 listopada 2017 r. klasa gimnazjalna 3 i była na wycieczce w Warszawie.
Program obejmował ,,Park Trampolin’’ – Hangar 646. Wśród basenu z gąbkami, setek trampolin, każdy z uczniów mógł sprawdzić swoje umiejętności akrobatyczne. Kolejnym ważnym punktem wycieczki był Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Ostatnim punktem wyprawy była ,,Hulakula’’ – nowoczesna kręgielnia. Na uczniów czekały tory bowlingowe na najwyższym poziomie. Każdy mógł poczuć ducha rywalizacji i po prostu świetnie się bawić.
Wycieczka dostarczyła gimnazjalistom wielu wrażeń. Zdobyte wiadomości i doświadczenia podczas wyjazdu służą realizacji celów edukacyjnych i integrują klasę.

„CYGANKA PRAWDĘ CI POWIE…”

 an2 480x640 an1 480x640

Dnia 30.11.17r. pod kierunkiem opiekunów SZKW, Pani Agnieszki Świtaj i Pani Izabeli E. Dąbrowskiej, uczennice oddziału IIi, tj. Zuzanna Kowalska, Maria Biskup, Jagoda Pliszka, Zuzanna Stefańska i Maria Szczepanekprzygotowały i przeprowadziły wróżby andrzejkowe dla całej społeczności szkoły. Dziewczęta w przebraniu Cyganek wróżyły m.in. z serca imion, zawodów, magicznych jabłuszek, kubeczków. Wróżbom towarzyszyła muzyka i słodkości. Dziękujemy wolontariuszkom SZKW za zaangażowanie i zachęcenie do wspólnej zabawy uczniów naszej szkoły.

Opiekunowie SZKW

WYSTAWA „POMÓŻ INNYM ZOSTAJĄC WOLONTARIUSZEM”

wo1
                       

MOPR w Ostrołęce wyróżnił uczniów naszej szkoły, tj. Zuzannę Perzan (IIId), Szymona Jakubiaka (kl. IIIc) oraz Daniela Wołosza (IIf), dostrzegając po raz kolejny ich zaangażowanie w realizację działań wolontarystycznych na rzecz środowiska lokalnego, zaproszeniem na wystawę fotograficzną pod hasłem „Pomóż innym zostając wolontariuszem”, która odbędzie się dn. 01.12.17r. w Ostrołęckim Centrum Kultury. Drodzy Wolontariusze, gratulujemy Wam kolejnego wyróżnienia!

Opiekunowie SZKW

KONFERENCJA NAUKOWA
„Narkotyki, dopalcze – nie tędy droga!”

Dnia 28.11.17r. Specjaliści naszej szkoły (logopeda, psycholog, pedagodzy) uczestniczyli w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury w Konferencji Naukowej pt. "Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga". W wydarzeniu udział wzięły m.in. Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej oraz Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.
          Konferencja została zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji z Siedzibą w Radomiu oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie. Poświęcona była przeciwdziałaniu powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych.Wydarzenie stanowiło element wspólnej kampanii, która ma na celu m.in. zwiększenie poziomu wiedzy nauczycieli i rodziców na temat zagrożeń związanych z narkotykami i dopalaczami oraz pogłębienie wiedzy o instytucjach niosących pomoc w tym zakresie.

SPOTKANIA W ODDZIAŁACH III GIMNAZJALNYCH
Z DORADCAMI ZAWODO

WYMI CPM OHP W OSTROŁĘCE

dz2_800x600.jpg dz1_800x600.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 30.11.17r. we wszystkich oddziałach III gimnazjalnych został zakończony pierwszy cykl spotkań z doradcami zawodowymi CPM OHP w Ostrołęce. Spotkania poświęcone były badaniom predyspozycji zawodowych uczniów, uwarunkowaniom wyboru kierunku kształcenia, szkoły i planowania przyszłości zawodowej młodzieży. Dziękujemy Paniom za owocną współpracę!

 

 

Koordynator:
Izabela E. Dąbrowska
(we współpracy z Panią Danutą Srebrną)