Miłość to niezwykły stan, któremu towarzyszą "motyle w brzuchu", euforia i odurzenie. Zakochani nie są w stanie myśleć racjonalnie, chodzą z głową w chmurach i wszystko widzą w różowych barwach. Znamy to uczucie, ale poza czerwonymi serduszkami, wyrazami sympatii i walentynkowymi życzeniami udało nam się zrobić coś jeszcze.

Uczciliśmy ten dzień w dość niecodzienny sposób...

 DSC02979

Czytaj więcej: Pierwszy Szkolny Turniej Walentynkowy Mixów Siatkarskich

DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!

Luty jest miesiącem związanym z ogólnoświatowymi działaniami dotyczącymi szeroko pojętego bezpieczeństwa naszych dzieci, młodzieży w internecie. 8 lutego był obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przebiegał pod hasłem

„TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI”.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Czytaj więcej: TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI

Zespół Doradców Zawodowych i Przedsiębiorcy pomogą stworzyć "Nawigator" dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych w Ostrołęce

Dnia 07.01.18r. w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami, którym został przedstawiony innowacyjny program opracowany przez Zespół Doradców Zawodowych pod kierunkiem Pani dr Izabeli Edyty Dąbrowskiej w ścisłej współpracy z Wydziałem Oświaty UM Ostrołęki. 

W marcu 2018r. do rąk młodych ludzi z ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w Ostrołęce trafi "Nawigator wspomagający uczniów w wyborze szkoły-zawodu w Mieście Ostrołęka".Jeden z jego rozdziałów powstanie przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami. 

            nwigator           

Zespół Doradców Zawodowych przygotował koncepcję podręcznika, który skieruje uwagę młodzieży na szkoły branżowe (szkoły zawodowe). Pomoże w wyborze zawodu, ale również odpowie na ważne pytania, jak np. Jaki mam charakter? Jakie posiadam zdolności? Co mnie interesuje? Jaką mam motywację? Nawigator pomoże w komunikacji między uczniem, szkołą zawodową a przedsiębiorcami i miastem Ostrołęka. Jeden z rozdziałów "Nawigatora" poświęcony będzie ofertom lokalnych firm, gdzie młody człowiek szukający pracy będzie mógł skierować swe kroki. Oferty będą zawierały ogólne informacje o firmie i dane kontaktowe. Ważne jest, aby absolwent kończący szkołę zawodową był jak najlepiej
przygotowany do przyszłej pracy.

Izabela Edyta Dąbrowska
Reprezentant Naszej szkoły na spotkaniu z Przedsiębiorcami

                          „ Wesoło śpiewajmy, chwałę Panu dajmy.

                                               Hej kolęda, kolęda”.

Tymi słowami 1. 02 2018 r.  rozpoczął się noworoczny koncert dla rodziców w naszej szkole.   

Czytaj więcej: Koncert Noworoczny 

Na balu karnawałowym, który odbył się 1 lutego 2018 roku, przy dźwiękach skocznej muzyki  bawiły się wszystkie dzieci  z klas 0 – III.  Hol szkolny w tym dniu zamienił się w magiczną krainę, a na parkiecie pojawił się korowód różnorodnych postaci. Wśród nich pielęgniarki, policjanci, piraci, koty, pawie, pszczółki. Nie zabrakło też księżniczek i innych postaci z baśni i komiksów. 

Czytaj więcej: Bal karnawałowy w najmłodszej grupie wiekowej